Play-out – X. Forduló
Kometa-Kaposvári KK – Atomerőmű SE
85 – 70
(26-19, 15-24, 23-19, 21-8)

Gabric hárompontosával indult a szezon utolsó mérkőzése, majd Paár Márk is betalált, erre viszont Pajor tudott válaszolni egy kétpontossal. Jól kezdtek a hazaiak, a negyed felére már 10 pontos előnyük volt, innen kezdtünk el felzárkózni. Fiatal játékosaink már a mérkőzés elején értékes perceket kaptak, Pavlík Botond becserélése után egyből egy remek betöréssel indított. Végül a negyedet 26-19-es eredménnyel zártuk.

Karosi két kihagyott büntetője után Pajor és Edwin is tripláztak, Hughes közelije után ismét Pajor volt eredményes. Jó iramban folytatódott a találkozó, nem kellett sok idő ahhoz, hogy átvegyük a vezetést, amit Buckingham kettesével tettünk meg. (31-33) Gabric triplázott a 17. percben, erre azonban Taiwo válaszolt a következő támadásban, majd Pajor ziccere is jó volt, 36-39-es állásnál kértek időt a hazaiak. Végül a félidőre

Folytatódott a szoros játék a harmadik etap elején is, a Kaposvár azonban jobban koncentrált és pontosabban játszott, ennek az eredménye egy 5 pontos vezetés lett, ekkor azonban Gulyás hárompontosával jöttünk ismét közelebb ellenfelünkhöz. (56-54) Edwin kettese után Csizmadia is eredményes volt, jó ritmusban játszottunk a negyed végére azonban meg tudta fordítani az eredményt a Kaposvár. (64-62)

8-2-es kaposvári rohanással indult a záró felvonás, a negyed felénél mindösszesen 4 pontnál jártunk, ekkor a hazaiak előnye már 12 pont volt. Innen már nem tudtunk visszajönni, az utolsó perceket fiatal magyar játékosokkal a pályán játszották végig a csapatok. Ezúton szeretnénk megköszönni a szurkolóinknak az egész éves bíztatást! Találkozunk a 2023/24-es szezonban!