Az őszi akcióhoz hasonlóan ezúttal is a Tűzoltó utcai Gyermekgyógyászati klinika számára szervezett gyűjtéshez csatlakozott klubunk, a gyűjtődoboz az Alba elleni találkozón kerül kihelyezésre.

Elolvasom
Hermann János: „Ép testben ép lélek HÍROLVASÓ

Hermann János: „Ép testben ép lélek" – tudom, hogy ez így is van

2016.10.25, 21:12 Kosárlabda

Az ASE színeiben 26. szezonját kezdő „Dongóval” tettünk negyedszázadot felölelő utazást, mely során a legemlékezetesebb pillanatok felidézése mellett arra is alkalmunk nyílott, hogy a jól ismert név mögött rejlő embert is megismerjük.

Elolvasom
Jól sikerült a jótékonysági akció HÍROLVASÓ

Jól sikerült a jótékonysági akció

2016.10.04, 14:14 Kosárlabda

158 ezer forinttal támogatták meg a IV. Morgen Ferdinánd Emléktornára kilátogatók az Életmentő a Beteg Gyermekekért alapítványt. Ezúton is köszönjük mindenkinek a támogatást az alapítvány, valamint a Budapesti Tűzoltó utcai II.sz. Gyermekgyógyászati Klinika nevében!   Mint arról korábban beszámoltunk (IDE KATTINTVA érhető el a cikk), a IV. Morgen Ferdinánd Emléktorna során a mérkőzésekre kilátogatóknak lehetőségük nyílott, hogy adományukat a bejáratnál elhelyezett gyűjtődobozba dobva támogassák az "Életmentő a Beteg Gyermekekért alapítvány" által indított akciót, melynek célja, hogy összejöjjön annyi tőke, amelyből vásárolni tudnak egy új életmentő készüléket (volumetrikus infúziós pumpát) a Budapesti Tűzoltó utcai II.sz. Gyermekgyógyászati Klinika részére. Mint ahogy azt az akció meghirdetésekor jeleztük, egy elég drága, nagyjából fél millió forintba kerülő eszközről van szó, melynek megvásárlásához minden bizonnyal komoly segítséget nyújt majd a hétvégén összegyűjtött 158.000 forint. Még egyszer köszönjük mindenkinek, aki támogatta az akciót!

Elolvasom
A IV. Morgen Ferdidnánd Emléktorna programja HÍROLVASÓ

A IV. Morgen Ferdidnánd Emléktorna programja

2016.09.26, 10:10 Kosárlabda

A belépés díjtalan, azonban a kihelyezett gyűjtődoboznál önkéntes alapon lehetőség nyílik a Tűzoltó utcai II. számú Gyermekgyógyászati Klinika támogatására. A csapat pénteken este hétkor kezd a Jászberény ellen. Immáron negyedik alkalommal kerül megrendezésre a Morgen Ferdninánd Emléktorna, mellyel fájdalmasan fiatalon elhunyt játékosunkra, barátunkra emlékezünk. Ezúttal az Alba, a Jászberény és a Pécs fogadta el a meghívásunkat. Ferdi emlékéhez méltón az idén lehetőség nyílik arra, hogy segítsünk: az "Életmentő a Beteg Gyermekekért alapítvány" szervezésében folyik egy akció, melynek célja, hogy összejöjjön annyi tőke, amelyből vásárolni tudnak egy új életmentő készüléket (volumetrikus infúziós pumpát) a Budapesti Tűzoltó utcai II.sz. Gyermekgyógyászati Klinika részére.  Miért is Fontos ez a készülék? A súlyos, daganatos betegségek kezelésekor központi szerep jut a gyógyszeres kezelésnek. A kemoterápia során alkalmazott gyógyszerek beadásánál fontos az orvos által meghatározott mennyiségek pontos beadása, hisz ezek akár kismértékű túladagolása is rendkívül súlyos következményekkel járhat.  Az infúziós pumpákkal szabályozható a kezelés ideje és a beadásra kerülő gyógyszer mennyisége. Gyógyszerek adagolására, kemoterápiára valamint a fájdalomterápia területén nyújtanak kíméletes és kényelmes megoldást. A pumpa mobil és elektronikus, ára 500.000-600.000 Forint között mozog, és nagy szükség van rá a daganatos megbetegedésben szenvedő gyermekek részére. A tornára a belépés díjtalan lesz, a csarnok bejáratásnál létesített gyűjtődoboznál azonban mindenkinek lehetősége nyílik arra, hogy elhelyezze adományát, így járulva hozzá az említett életmentő készülék megvásárlásához. A torna programja a következő: 2016.09.30.17:00 Alba Fehérvár - PVSK-PANNONPOWER19:00 Megemlékezés19:10 Atomerőmű SE - JP Auto-Jászberényi KSE 2016.10.01.17:00 Bronzmérkőzés19:00 Döntő

Elolvasom
Megvan az első siker! HÍROLVASÓ

Megvan az első siker!

2016.09.06, 15:38 Kosárlabda

Remek csapatjátékunknak és agresszív védekezésünknek köszönhetően behúztuk a győzelmet a Kaposvár otthonában.

Elolvasom
Évadnyitó szurkolói ankét a Tekézőben HÍROLVASÓ

Évadnyitó szurkolói ankét a Tekézőben

2014.09.22, 19:35 Kosárlabda

Vacsorával és beszélgetéssel egybekötött évadnyitóra várja a csapat az érdeklődőket. A bérletesek számára a vacsora ingyenes lesz.

2009.03.30, 09:02 Kosárlabda

Januárban, mikor Dzunics Braniszlav átvette Sabáli Balázstól a stafétát az Atomerőmű SE kosárlabda csapatának vezető edzői posztján, épp a székesfehérvári alakulat ellen mutatkozott be. Egy közös pont volt a két találkozóban: sem akkor, sem most nem játszhatott Gulyás Róbert a paksiaknál. Gyász szünettel kezdődött a találkozó; szívrohamban elhunyt a Magyar Jégkorong válogatott és az Alba Volán "19-ese" ifj. Ocskay Gábor. Emléke előtt hajtott fejet a közönség. A nézők ezután remek hangulatot teremtettek, hiszen szép számmal érkeztek Fejér megyéből is szimpatizánsok és a paksiak is kitettek magukért, mindez a játékosokra még nem volt elmondható. Az első egy perc kosár nélkül telt el, majd elhúzott a vendég csapat. (3-9). Az első negyedben, mind hazai, mind vendég oldalon csak a légiósok találták az utat a gyűrűk felé. Gosa-Williams-English-Johnson, Doyne-Bell-Morrison 21:15, ez volt az első tíz perc eredménye. Mészáros Zalán büntetőjével az első magyar pontnak is örülhettek a paksi szurkolók, na meg annak, hogy biztosan vezetett az atom. A 13. percben 32-18 volt az állás. Nem sokkal később zúgott a "húsz, húsz" Csaplár-Nagy tripláját követően. A félidőben már 16 pontnál járt az Alba ellen az első találkozón sem sokat hibázó Williams. A kékeknél Bell inkább összeszenvedte azt a tizenhárom pontot, amennyinél 20 perc után állt. Meglepetés volt a különbség hiszen igazi rangadóra készültek a felek, ennél meglepőbb az volt, hogy Simon Balázs a második félidőben szerezte első kosarait. Hármasa éppen a negyed végét jelentő dudaszó pillanatában esett, mellyel kilencre zárkózott a listavezető. Jókor jött a szünet Mészároséknak. A hangulatra nem lehetett panasz, már-már rájátszási formát mutattak a szurkoló táborok is. Magával ragadta a közeg Williamset és Englisht is, de Mészáros Zalánon látszott talán a legjobban, mindenáron nyerni akar. Ziccerezett, három pontost értékesített, vetődött a labda után. A közönség eufóriában ünnepelte az újra húsz pont fölé kúszott különbséget. Az utolsó felvonásban mindössze hét pontot szerzett a listavezető, így jócskán visszavágott a 10. fordulóban elszenvedett 13 pontos vereségért az atom. Nagyot fordult azóta az ASE-val a világ, hiszen 9 meccsen, 8 győzelmet és egy vereséget tud felmutatni a Dzunics legénység. Dzunics Braniszlav meglepően Kiricsi László motiváltságát emelte ki a meccs végén, de minden játékosával elégedett volt és örült, hogy jól védekezett a csapat. Véleménye szerint megérdemlik a fiúk a négy napos pihenést.Dzunics Braniszlav, az ASE trénere{mp3}090326_dzunics_alba{/mp3}Peresztegi Nagy Ákos értetlenül állt csapata gyenge teljesítménye előtt, a rendre meghatározó játékosok (Simon, Radovics, Hanga) gyengén teljesítettek és csapatként is csődöt mondott az Albacomp, amely még így is vezeti a bajnokságot.Peresztegi Nagy Ákos, a fehérváriak edzője{mp3}090326_peresztegi{/mp3} Nick Williams 28 pontot szerzett és szinte alig hibázott a mérkőzésen, a Félidő szerint mégis Mészáros Zalán teljesítménye volt a döntő tényező a találkozón.A DEKE-ASE kosárlabda mérkőzés 2009. április 10. péntek 18.00 óra helyett 2009. április 11. szombat 18.00 órakor kerül megrendezésre. Az U20-as találkozó kezdési időpontja 15.30. Forrás: Fortuna Rádió

Elolvasom
Hazai pályán eddig kettőből kettő HÍROLVASÓ

Hazai pályán eddig kettőből kettő

2009.02.14, 17:21 Kosárlabda

Hazai pályán eddig kettőből kettő Dzunics edző mérlegeAtomerőmű SE - Univer Kecskemét 92-68.Egy perces gyászszünettel indult a szerdai kosárlabda mérkőzés Pakson. A meggyilkolt veszprémi kézilabdázó Marian Cozma emléke előtt hajtott fejet a publikum. Gulyás nélkül kezdett az ASE, a paksi center csak a negyed felénél állt be, de az első tíz percet így is a vendégek nyerték. Horváth Ákos kettő plusz egyes kombinációja után még két duplát szerzett, aminek köszönhetően hárommal előbbre tartott az Univer. Charles Gosa-t megihlette a vendég játékos eredményessége és az első negyedbeli hárompontosa után elsüllyesztett még kettőt összesen 15 pontig jutott a félidőig. Jól dobott kintről a Paks, hatszor voltak eredményesek az első húsz percben és ehhez mindössze kilencszer kísérleteztek. Át is vették a vezetést, a félidei szünetre négy pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A folytatásban csak Danielson és Horváth volt eredményes vendég oldalon, míg a paksiaknál ezúttal Gulyás rázta meg magát. Ziccer, zsákolás és tripla. A harmadik felvonásban dupla annyi pontot szereztek a Dzunics tanítványok, mint a Kecskemét.(26-13) A 28. percben már húsz pontos volt a különbség a két csapat között. A legnagyobb atomos előny a 35. percben volt akkor (80-56) huszonnéggyel ment az ASE. A végére ebből egyet faragott az Univer. Az atom az első negyedben beragadt, de a másik három etapot magabiztosan nyerte Williams (24 pont) és Gosa vezérletével. (22 p.) Megérdemelt a hazai siker a tartalékos Kecskemét ellen. Dzunics Braniszlav ezzel a győzelemmel pozitív tartományba billentette edzői mérlegét a paksi csapat kispadján. Két győzelem egy vereség. A paksi tréner a következőket nyilatkozta a Félidőnek a mérkőzést követően:Dzunics Braniszlav, vezetőedző{mp3}090213_dzunics_1{/mp3}Zsoldos András nem volt elégedett a bírók ténykedésével, de a csapata második félidőben nyújtott teljesítményéről sem mondhatott el túl sok jót.Zsoldos András, vezetőedző {mp3}090213_zsoldos{/mp3}Az Atomerőmű SE kosárlabda csapata holnap (02.14) Valentin-napon a nem a szeretet magas fokú kinyilvánításáról elhíresült körmendi csarnokban lép pályára. A mérkőzés 18 órakor kezdődik. Idegenben eddig a paksiak mérlege két győzelem és négy vereség. A körmendieknél edző és légiós is csere volt az elmúlt hetekben. Az éppen még rájátszó vasiaknak nagyon kell a győzelem, a vendégek pedig idegenbeli mérlegükön javítanának, mondta el Dzunics Braniszlav.Dzunics Braniszlav, vezetőedző{mp3}090213_dzunics_2{/mp3}Atomerőmű SE - UNIVER Kecskemét 92-68 (17-20, 24-17, 26-13, 25-18) ASE: Mészáros Z. 3/3, Williams 24/12, Gosa 22/9, Johnson 6, Csaplár-Nagy 8/6. Cs: Gulyás 11/3, English 10, Kiss Zs. 3, Medve, Panta 3/3, Morgen 2. Edző: Dzunics Braniszlav KECSKEMÉT: Tóth P. 8, Harrison 8, Horváth Á. 17, Kleber 11/3, Danielson 18/15. Cs: Molnár A. 5/3, Tornóczki, Kovács Á. 1. Edző: Zsoldos András Forrás: Fortuna RádióKépgaléria: Molnár Gyula{morfeo 27}

Elolvasom
Nagy változáson ment át a csapat HÍROLVASÓ

Nagy változáson ment át a csapat

2009.01.30, 12:52 Kosárlabda

Nagy változáson ment át a csapat az elmúlt héten.A Debrecen ellen még akadozott a játék, de így is simán nyertünk. Mivel a hangulat elég gyászosra sikerült, talán nem is kell többet írni róla.Annál inkább a fehérvári találkozóról! A győzelem hatalmas bravúrnak számított volna, és hát mint tudjuk, sajnos nem sikerült. A csapat hozzáállásával viszont nem volt gond! Küzdöttünk, harcoltunk, de most ennyire futot-ta. Ha ezen az úton haladunk tovább, akkor az eredmények is jönni fognak!A küzdelem, pedig feltüzelte a szurkolókat! Végig buzdítottuk a fiúkat, pedig szinte egyfolytában 10 pont feletti volt a különbség, és a legvégén is csak a mi hangunk hallatszott! Tehát egy újabb felejthetetlen túrával gazdagodott, aki velünk tartott.Most a Szolnok következik. Ellenük mindig nehéz nyerni, és abban is biztosak lehetünk, hogy a vendégszektor sem lesz üres. Tehát a feladat adott, fel kell állni a padlóról, folytatni a Fehérváron megkezdett utat, és akkor nem lehet gond. Nekünk szurkolóknak pedig ott kell folytatni, ahol vasárnap abbahagytuk! Segítsünk a csapatnak!HAJRÁ, ASE!!!Atomic BoysZiccer 10. szám

Elolvasom
Megvertük a bajnokot! - Ziccer 7. szám HÍROLVASÓ

Megvertük a bajnokot! - Ziccer 7. szám

2008.12.05, 07:47 Kosárlabda

Azt hiszem, nem túlzás kijelenteni: a szerdai, Falco elleni mérkőzésünk volt az idény legjobb hangulatú, a nézőket leginkább kiszolgáló mérkőzése. Pláne, hogy még meg is nyertük, remekül döntöttek azok, akik kijöttek szurkolni az ASE-nak! Jöttek szép számban Szombathelyről is, így sokan láthatták: Gulyás Róbert óriási formába lendült. Az Univernek hintett 28 után ezúttal 33 pontig jutott. Centerünk lendülete átragadt tengerentúli társaira is. Közülük főként az igazi nagy áttöréssel szerdáig váró Nicholsra, aki ha kellett, betört, ha kellett, dobott, ha kellett, tömte labdákkal Gulyást. Szárnyalt a csapat, 35-21-re, majd 47-30-ra vezetett.Persze azért nem minden papsajt. Tudomásul kell venni, hogy nem lehet 40 tiszta játékpercen át feltörölni a parkettet a bajnokkal, így törvényszerű volt, hogy beütött egy, a Kecskemét ellen is a legrosszabbkor megérkezett hullámvölgy. 47-41-re zárkóztak Kálmánék, a félidőre azonban nem fogyott, sőt egy kicsit hízott is az előny.Ekkor aztán jött Horváth „Cece”, és olyan produkcióval – öt triplával – állt elő, melynek párját nem biztos, hogy megtalálnánk paksi pályafutásában lapozgatva. A tízpontos különbség pedig egyre csak kopott, míg két pontra nem csökkent. Aztán, mint valami jeladás, érkezett egy palánkrogyasztó Johnson-zsákolás, meg egy fantasztikus utolsó másodperces Nichols-tripla, s máris kezdtük megint jobban érezni magunkat.Talán csak szegény Williams nem élvezte a meccset. Nem az ő napja volt, van ez így, a társai érte is küzdöttek. S milyen remekül tették! Érdemben is beszállt a táncba Mészáros Zalán, dobott hat pontot, szerzett négy lepattanót és három lasztit az utolsó negyed elején. Így kell a szünetig „elkönyvelt” -1 IBM-ből +12-t csinálni. Na persze, amikor nagyon kell, Zalánra is lehet számítani. Hozta a tőle már megszokott erős átlagot Gosa is, 23 IBM-je megsüvegelendő.Na de lássuk, mi vár ma ránk. A megyei derbi, a szomszédvár elleni ütközet, melyet az elmúlt két idényben magabiztosan, sőt mondhatni, kiütéssel tudtunk le. Ennek megismétlését azért túlzás lenne egy ilyen szerdai terhelés után elvárni, de azt talán nem, hogy csapatunk ismét megmutassa, ki az úr a háznál!Nem lesz ez sem könnyű, de Gulyásék önbizalommal telve lépnek ma is pályára, és ez nem sok jót ígér a Paksra érkező csapatoknak. Egy 3. helyen álló gárdát szerdán már megvertünk, ma győzzük le a másikat is!Vöröss EndreZiccer - 7. szám

Elolvasom
FÉRFI EURÓPA-KUPA, C-CSOPORT, 2006-2007 HÍROLVASÓ

FÉRFI EURÓPA-KUPA, C-CSOPORT, 2006-2007

2006.11.08, 00:37 Kosárlabda

C-csoport rövid hírei ATOMERŐMŰ SE LOKOMOTÍV ROSZTOV (OROSZ) SC AZOVMASH MARIUPOL (UKRÁN) BC BANVIT (TÖRÖK) A VÉGEREDMÉNY 1. Rosztov 6 4 2 451:397 10 2. Mariupol 6 4 2 454:417 10 3. Banvit 6 4 2 456:414 10 4. Atomerőmű 6 0 6 379:512 6 EREDMÉNYEK 1. forduló 2006. november 08. Atomerőmű SE-Lokomotiv Rostov 65-69 (22-17, 11-16, 23-21, 9-15). Paks, 700 néző. V: Dolinek (cseh), Janac (szlovák), Juras (szerb). ASE: Mészáros Z. (5/3), WALTERS (23/6), Sommerville (15), HORVÁTH Z. (10), Czigler (7). Csere: Kiss Zs. (2), Josipovic (3/3), Lőrincz (-). Vezetőedző: Zsoldos András. Rostov: Bailey (6), Sneed (12/6), Toporov (6), Kubrakov (4/3), LONCAR (17). Csere: Pars (3), Zibirov (2), SKLAVOS (13/6), Vorotnikov (6). Vezetőedző: Aco Petrovic. Az eredmény alakulása: 5. perc 13-6, 15. p.: 31-19, 25. p.: 38-42, 35. p.: 59-64. Kipontozódott: Mészáros Z. (31.), Walters (40.). Webszemle: Nemzeti Sport online - Hiába hajrázott az Atom Tolnai Népújság online - Így is járt a taps az ASE-nak [ origo ] player [2.19 perc] Hazai vereséggel kezdte meg Ek-szereplését az Atomerőmű: a paksi gárda 69-65-re kapott ki orosz riválisától.   2. forduló 2006. november 16. Banvit - Atomerőmű / 91-60 Webszemle: Nemzeti Sport online - Már az elején eldőlt a párharc   3. forduló 2006. november 22. Atomerőmű SE - Azovams Mariupol (ukrán) 73-80 (17-24, 18-20, 20-21, 18-15). Paks, 600 néző. V: Banica (román), Bachmanski (lengyel), Mazik (szerb). Atomerőmű SE: Mészáros Z. (2), KISS ZS. (8/3), SOMMERVILLE (16/6) HORVÁTH Z. (11/3), Czigler (15). Csere: Josipovic (3), PAVLÍK (12/12), Lőrincz (1), Panta (5/3). Vezetőedző: Zsoldos András. Mariupol: El-Amin (14), Radulovic (6), Liadellisz (9/3), Botisev (7), LISCSUK (15/3). Csere: Bajramovic (2), RIMAC (14/12), Skutelnik (-), RAYEVSKYY (13/9), Ivshyn (-). Vezetőedző: Rimas Girskis. Az eredmény alakulása: 4. p.: 9-9, 6.: 10-16, 9. p.: 15-24, 13. p.: 20-32, 19. p.: 32-38, 26. p.: 51-51, 33. p.: 60-72, 38.p.: 66-76.Kipontozódott: Botisev a 35., Kiss Zs. a 40. perben. Webszemle: Nemzeti Sport online - Megint a rutin hiánya döntött Tolnai Népújság online - Kevésen múlott a bravúr [ origo ] player [2.20 perc] Harmadik Európa-kupa-találkozóján is kikapott a gyengélkedő paksi csapat.   4. forduló 2006. november 29. Rosztov - Atomerőmű / 102-58 Webszemle: Nemzeti Sport online - Kiütés, kiesés – ez lett a gyászos paksi mérleg Tolnai Népújság online - Rosztovban játssza negyedik meccsét az Atomerőmű SE az Európa Kupában   5. forduló 2006. december 06. ATOMERŐMŰ SE - BANVIT BC (török) 61–82 (16–11, 13–21, 17–21, 15–29) Paks, 500 néző. V: Nakic (horvát), Janac (szlovák), Poljansek (szlovén) ATOMERŐMŰ: Mészáros Z. 3/3, Walters 9/3, Sommerville 8, Panta, HORVÁTH Z. 22/3. Cs: Pavlík 11/9, Czigler 8, Kiss Zs. Edző: Zsoldos András BANVIT: PERRY 22, Görkem 3, RADOSEVICS 16/12, Kinloch 8, Türkoglu 5/3. Cs: YARANGÜME 17/9, Akin 2, AYDIN 4, Külcebas 5, Yildirim. Edző: Mete Babaoglu Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–5. 7. p.: 10–5. 8. p.: 12–7. 13. p.: 21–15. 18. p.: 24–25. 24. p.: 33–44. 28. p.: 40–50. 33. p.: 56–69 Webszemle: Nemzeti Sport online - Megint nem sikerült nyerni Tolnai Népújság online - Egy félidős paksi remények [ origo ] player [2 perc] Az Atomerőmű SE hazai pályán 82-61-re kikapott a török Banvit együttesétől, s ezzel továbbra is nyeretlen.   6. forduló 2006. december 12. AZOVMAS MARIUPOL (ukrán) - ATOMERŐMŰ SE 88–62 (22–15, 24–11, 22–18, 20–18) Mariupol, 2000 néző. V: Neskovics (szerb), Cekov (bolgár), Calik (lengyel) MARIUPOL: EL-AMIN 8/6, Liadellisz 2, Rimac 11/9, LISCSUK 12/6, GULYÁS 16/6. Cs: BAJRAMOVIC 15, Szkutelnik 5/3, JACKSON 10/3, Rajevszkij 3/3, Loktionov, Podorvannij, Ivsin 6. Edző: Rimas Girskis ATOMERŐMŰ: Mészáros 15/3, WALTERS 15/6, SOMMERVILLE 16, Horváth Z. 7, Czigler 6. Cs: Panta 3/3, Kiss Zs., Lőrincz. Edző: Zsoldos András Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–0. 7. p.: 13–10. 12. p.: 27–17. 17. p.: 43–17. 20. p.: 43–26. 21. p.: 49–26. 23. p.: 49–32. 29. p.: 68–42. 34. p.: 75–48. 38. p.: 82–54 Webszemle: [origo] - Hat vereséggel búcsúzott az Atomerőmű Tolnai Népújság online - A becsületéért játszik az Atom Nemzeti Sport online - EURÓPA-KUPA Nemzeti Sport online - ASE: itt a vége

Elolvasom
Magyar Kupa 2006. április - Négyes döntő HÍROLVASÓ

Magyar Kupa 2006. április - Négyes döntő

2006.04.27, 00:32 Kosárlabda

Magyar Kupa - Négyes döntő - 2005/20062006.04.27-28. Férfi NB I.Történelmi Univer-elsőség Páros évben továbbra sem megy az atomosoknak Rónai G., Medgyesy FerencEllentétes félidőket követően a Kecskemét együttese nyerte a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a tegnapi paksi döntőben három ponttal legyőzte a címvédő, házigazda Atomerőmű SE gárdáját. Univer KSE–Atomerőmű SE 82–79 (23–26, 18–20, 20–14, 21–19).Paks, 1500 néző. V: Bodnár, dr. Vígh, Földházi.Kecskemét: Jovanovics (10), Bradford (8), CELEJ (19/15), MCCLENDON (25/3), LAPOV (16/6). Csere: Gémes (4), Mérész Cs. (–). Vezetőedző: Meszlényi Róbert.ASE: Pavlík (14/12), MONROE (26/9), Grizzard (9), DJOGO (16/12), Czigler (4). Csere: Mészáros (–), Horváth Z. (10), Kiss Zs. (–). Edző: Zsoldos András, Schmidt Béla. Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–6, 4. p.: 8–6, 9. p.: 20–23, 14. p.: 33–32, 28. p.: 59–52, 31. p. 61–62, 35. p.: 66–72, 38. p.: 76–76. Kipontozódott: Mészáros (40.). „Minek játszák el a Himnuszt?” – tette fel a kérdést a mellettem helyet foglaló kolléga, s mi tagadás, volt némi igazságalapja a felvetésnek. A pályán lévő kezdőötösökből ugyanis egyedül Czigler László érezhette át Kölcsey Ferenc versének mondandóját. A légiósoknak persze nem is a magyar kultúra megismerése a feladatuk, sokkal fontosabb, mit tudnak a kosárlabda tudományából. Remek spílerekből márpedig nincs hiány sem paksi, sem kecskeméti oldalon. Mindez be is bizonyosodott az első negyedben: pazar kosarak, látványos blokkok, egyszóval élvezetes meccset vívott a két csapat. Az atomosok 6–0-ás rohama sem rogyasztotta meg az Univert, hol az egyik, hol a másik fél tartott előbbre. Az első tíz percet Djogo dudaszó pillanatában elengedett triplájának köszönhetően zárta előnnyel az ASE.Apropó triplák. Az első felvonásban nem spóroltak a hármasokkal a játékosok – hatszor hullott a labda a gyűrűbe. A színvonal a második tíz percben sem esett, mindkét gárda magas fordulatszámon pörgött. A Kecskemét nem hogy nem szakadt le, de többnyire vezetett is. Hazai oldalon Czigler 15 perc alatt harmadik hibáját jegyezte, pihenője mégsem rengette meg a paksiakat, Horváth Zoltán ugyanis hat ponttal és öt lepattanóval segítette újra előnyhöz a házigazdát. A továbbra is remekül játszó, harmadik tripláját jegyző Djogo mellett Monroe hozta szokott formáját, így a szünetben öt egységgel tartott előbbre a címvédő. A folytatás eleinte nem a paksi közönség szája íze szerint alakult, hiszen hét perc alatt mindössze hat pontra futotta az ASE erejéből, így el is lépett a Kecskemét (59–52). Djogo negyedik hármasa hozta fel újra az atomosokat, ám a jól játszó Univer így is vezetett az utolsó felvonás előtt. Izgalmasnak ígérkezett tehát a záró etap, melyet Czigler első duplájával az Atom kezdett jobban.Ezt követően Pavlík hallatott magáról: a cseh karmester, aki tripláival elévülhetetlen érdemeket szerzett a döntőbe jutásból, három távolit süllyesztett el a záró felvonásban. Öt egységgel vezetett az ASE (71–76), ám itt leragadtak a paksiak, Lapovék pedig egy 10–0-ás rohammal fordítottak, és jó játékkal nem érdemtelenül nyerték a kupadöntőt. Az Univer KSE történetében először. A 2001-ben, 2003-ban és 2005-ben győztes paksiaknak pedig a páros esztendőkben továbbra sem sikerül a bravúr. Meszlényi Róbert: – Végtelenül boldog vagyok, csapatom nagyon jól játszott. Sikerünk értéket növeli, hogy a bajnok és kupagyőztes Paksot saját pályáján vertük meg. Gratulálok a játékosaimnak. Zsoldos András: – Apróságokon múlott a győzelem. Sajnos, mi nem tudtuk megismételni az elődöntőben nyújtott jó játékunkat.A 2006. évi férfi kosárlabda Magyar Kupa végeredménye:1. Univer KSE,2. Atomerőmű SE,3. Debreceni Vadkakasok,4. Albacomp.A kupadöntő legértékesebb játékosának Chad McClendont (Univer KSE) választották.Debrecenbe került a Magyar Kupa-bronzéremA 3. helyért.Debreceni Vadkakasok–Albacomp 97–94 (24–31, 35–17, 18–19, 20–27).Paks, 800 néző. V: Bognár, Cziffra, Győrffy.Legjobb dobók: Andriukaitis (18/3), Horvat (14/12), Powell (13), Williams (11/6), Molnár A. (11/3), Bukva (11), Fodor M. (11), illetve Flowers (17), Spivey (14/3), Horváth Á. (12/6), Bódi (10/9), Soós (10/6).Az Alba kapta el előbb a ritmust, és a 12. perc végén már 11 ponttal is vezetett (24–35). A fehérváriak azonban megtorpantak, a Vadkakasok pedig 41-nél beérték ellenfelüket, majd Horvat és Bukva kosaraival a nagyszünetig tíz pont fölé növelték előnyüket (48–59). A fordulás után sokáig tartotta magát a hét-nyolc egységnyi hajdúsági vezetés, aztán a hajrá újra izgalmasan alakult. Belül az utolsó percen Spivey találatával egyenlített az Alba (94–94), ám az ellentámadás végén Horvat bevágta negyedik tripláját is, így a Debrecené lett a bronzérem. Döntő:3. helyért:2006. 04. 28. 15:30-korDebreceni Vadkakasok – Albacomp 97-94(24-31, 35-17, 18-19, 20-27)1. helyért:2006. 04. 28. 18:00-korUniver KSE – Atomerőmű SE 82-79(26-23, 20-18, 14-20, 19-21)Kupagyőztes a Kecskemét! - Sportfórum online oldalán .... Először kupagyőztes a Kecskemét! - UNO online oldalán .... Kecskemétre az arany, Debrecenbe a bronz került-Samsungsport online oldalán .... Történelmi Univer-elsőség - Tolnai Népújság online oldalán .... Először nyert Magyar Kupát az Univer KSE - [origo] Sport online oldalán .... Kosárlabda-összefoglalók az [origo]-n - [origo] Sport online oldalán .... A Kecskemét nyerte meg a kupadöntőt - Nemzeti Sport online oldalán .... ;Elődöntők:1. mérkőzés:2006. 04. 27. 16:00-korDebreceni Vadkakasok - Univer KSE: 77-102(20-32, 21-23, 16-30, 20-17)2. mérkőzés:2006. 04. 27. 18:30-korAlbacomp - Atomerőmű SE: 91-104(30-33, 22-24, 18-20, 21-27) A Magyar Kupáért szállnak harcba a kosarasok - Sportfórum online oldalán .... ;Döntős a Kecskemét - Samsungsport online oldalán .... ;Paks-Kecskemét döntő lesz - Samsungsport online oldalán .... ;Paks – Kecskemét a kupadöntő párosítása - Nemzeti Sport online oldalán .... ;Atomerőmű - Univer döntő lesz a kosár MK-ban - [origo] Sport online oldalán .... ;Kupadöntős az Univer - Nemzeti Sport online oldalán .... ;Az Univer nyerte a kakasviadalt - Sportfórum online oldalán .... Atombiztosan dobták a hárompontosokat - Nemzeti Sport online oldalán .... ;