Az utolsó percekben dőlt el a végeredmény

Alba: Hill 5/3, Simpson 23/21, Pointer 10, Lóránt 11, Keller Á. 10.
Csere: Mohammed 8, Horton 15, Kovács Á. 7/3, Filipovity -.
Vezetőedző: Dzunic Branislav

ASE: Hinds 20/12, Ruják 2, Tarrant 10, Eilingsfeld 19/3, Guinn 12/6.
Csere: Barnies 14/3, Ogunyemi 2, Garamvölgyi 3/3.
Vezetőedző: Teo Cizmic

Keller és Eilingsfeld álltak oda a feldobáshoz, a párharcot Keller nyerte, melyből rögtön pontot is szerzett az Alba, de Guinn-nek köszönhetően, egy triplával válaszoltunk a fehérváriaknak. A negyedik percben Eilingsfeld hatalmas zsákolásával és Alba büntetőkkel folytatódott a játék, 9-12 volt az eredmény. A hatodik perc végén nálunk is érkeztek a cserék Ogunyemi váltotta Guinn-t, Barnies pedig Tarrantot. Az utolsó másodpercekben sikerült visszavennünk a vezetést, így 29-30-as eredménnyel zártuk a negyedet.

A második negyedet Hinds sikeres közép távolijával nyitottuk, ezzel három pontra növeltük az előnyünket. 34-37-nél Cizmic mester intette magához a fiúkat, egy gyors eligazításra. Folytatódott az izgalmas játék, a negyed vége előtt fél perccel ismét döntetlen, 47-47 volt az állás. Majd két elkapkodott támadás után maradt is ez az eredmény a félidőre.

A második félidő egy sikeres Alba-támadással indult, amire többszöri próbálkozás után sem tudtunk válaszolni. Végül Guinn értékesített egy kétpontost, majd még egyet. A másik oldalon sem tétlenkedett Lóránt 2+1 pontos dobást értékesített. Guinn triplája és Eilingsfeld középtávolija után Alba időkérés következett. A negyed vége előtt 1 perccel ismét kiegyenlített, majd átvette a vezetést a hazai gárda. Ekkor Troy Barnies, nagy küzdelmek árán, értékesített egy duplát, amire azonnal érkezett is a fehérvári válasz. A harmadik negyedet egy utolsó pillanatos hárompontosnak köszönhetően 70-67-tel zártuk.

A negyedik negyedben is folytatódott, az egész mérkőzésre jellemző, kiélezett küzdelem. Az utolsó percekben, egy vitatható fault után, Guinn kipontozódott. Ekkor sajnos már nem tudtuk úgy szedni a lepattanókat mint korábban, az Alba fordítani tudott. Az első perctől fej-fej mellett haladt a két gárda, sajnos a végén az Alba Fehérvár gárdája örülhetett a győzelemnek.

Dzunic Branislav: Szoros mérkőzés volt, az utolsó negyed utolsó másfél percében védekezésbeli hibákból tudtunk előnyt kovácsolni. A héten sokat utaztunk, és erős ellenfél ellen játszottunk, ez sokat kivett belőlünk. Tudunk ennél sokkal jobb minőségű játékot nyújtani, de ma igazán a győzelem volt a fontos.

Teo Cizmic: Negyven percig kellett volna koncentrálni, de a végén vétettünk négy-öt olyan védekezési hibát, amelyből a Fehérvár pontokat tudott szerezni, valamint a mi dobásaink után a lepattanókat nem tudtuk úgy szedni, mint korábban. Nem igazán tudom azt mondani, hogy elveszettük a mérkőzést, de azért úgy érzem, hogy ma jobb volt az Alba. Kívánom nekik, hogy a kupában a nyolc közé jussanak!

Kép: Simon Erika