UP: Az U16-os csapatunk is megkezdte a szezont

Atomerőmű SE U16/C – KASI/C:
51 - 83
(14-25, 13-8, 13-28, 11-32)

ASE: Vértes 30/3, Baka 12, Horváth 2, Kovács 2, Mihálovics K., Cs.: Mihálovics B. 3,Pach 2, Pintér, Mácsik, Féhr, Fábri-Nagy

2023.11.22-én első mérkőzését játszotta a regionális Bajnokságban az ASE Sportcsarnokban U16-os csapatunk. Az ellenfél a Kaposvári Delfinek „C” csapata volt akik már több meccsen voltak túl. Ez meg is látszott a mérkőzésen. Rögtön 0-9es szakasszal nyitottak, majd egy 2-8-as periódus után 2-17, két perc múlva a 7. percben már 4-22 volt az eredményjelzőn. Sajnos mi sok hibával gyámoltalanul játszottunk. Egy időkérés és védekezésváltás némileg segített, mert ezután mi hoztunk egy 10-3-as szakaszt, amivel némileg szépítettünk 14-25-re. A lendület tovább tartott a második negyedre is, keményebben határozottabb mozgásokkal mi nyitottunk 11-3-mal így a 18.percben 25-28-ra jöttünk fel. Sajnos nem közelebb, mert változatlanul sok pontatlanság volt a játékunkban, így nem tudtuk átvenni a vezetést így 27-33 volt a félidő, de a negyedet mi nyertük. A harmadik negyedben újra fordult a kocka és már úgy is maradt. Ellenfelünk egyre jobban dobta a hárompontosokat (végül 12-nél állt meg) és a 23.percben 31-46 volt az eredmény. Ezután volt még egy fellángolásunk hiszen visszajöttünk 8 pontra, Vértes és Baka voltak ekkor a fő pontszerzők, így a 27.percben 40-48 állt a jegyzőkönyvben és a táblán. Sajnos 3 db hárompontos és néhány eladott labda azt eredményezte, hogy elkezdett nyílni az olló és egy 0-13-as szériával 40-61 lett a negyed vége. Az utolsó tíz percben sem változott a játék képe, így végül 51-83-as eredmény után mehettünk gratulálni az ellenfélnek.

A mérkőzés tanulságait levonva, sokkal többet kell mozogni támadásban, ennyi átadási hiba és eladott labda nem fér bele egy átlagos mérkőzésbe sem, viszont a langyos kezdést követően fel tudtunk keményedni és pörögni, erre lehet alapozni a továbbiakban.