A második negyedben meglógtak a vendégek.

ASE: Brown 15/9, Frank 2, Taylor 21/6, Goins 13/9, Buljevic 3
Cserék: Kovács 10, Pajor -, Brzoja -, Kis -.

KKK: Hilliard 16, Plézer -, Price 5/3, Martin 21, Csorvási 2
Cserék: Puska -, Krnjajszki 5/3, Diggs 9/6, Ford 21/6, Bogdán 2

Buljevic ütötte el a feldobásnál a labdát, majd Kenny Goins talált be a hárompontos vonalon túlról, a másik oldalon pedig egy blokkolással szerezte vissza a labdát. Elképesztő hangulat volt a csarnokban, a hazai és a vendég szurkolók is kitettek magukért. A vendégeknél Wayne Martin kezdte el a pontokat termelni, az amerikai játékos remek formában volt szombat este. Deshon Taylor floaterével 2 pontra jöttünk vissza, de Hilliard hamar válaszolt a kaposváriaknál. Taylor elképesztően kezdte a mérkőzést, minden dobása sikeres volt, az első negyedben nem hibázott. (15-22)

Folytatta a Kaposvár a lendületes támadásokat a második negyed elején is, 0-5-el kezdtek a vendégek, ekkor kért időt Mijovic mester. Frank Áron kettesével kezdtük el ledolgozni a hátrányunkat, de ezután teljesen beragadtunk, a vendégek pedig már 2-12-vel álltak a negyed közepén. A helyzet csak rosszabbodott, iszonyú agresszívan és mindemellett pontosan játszottak a kék mezesek, Lazic mester tanítványai gyakorlatilag nem engedték, hogy hozzászóljunk a mérkőzéshez. Taylor az utolsó percben két büntetőt értékesített, majd Kenny Goins dobott egy horgto, ezzel ebben az etapban mindösszesen 6 pontig jutottunk, a félidőre 21-45-ös állással mehettünk.

Price kettese nyitotta a második félidőt, majd Bogdán Benedek is betalált. Taylor büntetői után Goins volt eredményes, a Kaposvár azonban megállíthatatlan volt. A negyed közepén sikerült elkapni a fonalat, Taylor és Goins is eredményes volt a vonalon túlról, Lazic mester időt is kért. (31-54) Hiába volt jobb periódusunk, nem tudtunk sokkal közelebb férkőzni a vendégekhez, ráadásul Diggs utolsó másodperces triplája már csak olaj volt a tűzre. (41-65)

Ken Brown percei következtek a záró felvonás elején, az amerikai légiósunk sorra szórta a kosarakat, jól védekezett és a gólpasszokban is kivette a részét, a negyedik negyedet 8-2-vel kezdtük. Pillanatok alatt ritmust váltottak Wayne Martinék, így az utolsó etap nagy részében ők diktáltak. A mérkőzés végéhez közeledve Ken Brown és Kovács Ákos pontjaival 20 ponton belülre sikerült jönnünk, de megfordítani már nem volt esélyünk a mérkőzést.