Pontgazdag meccsen vertük meg a Szegedet!

ASE: Ihring 9/3, Clarance 36/9, Nicholson 20/3, Géringer 3/3, Knowles 14
Csere: Kucsora 15/9, Eilingsfeld 14/3, Kovács Ák. 1, Sövegjártó -, Dorogi -

Szedeák: Woolridge 34, Cohill 12/6, Locke 26/12, Bognár 8, Lake 13
Csere: Mayer 3/3, Mucza 7, Balogh S. -, Zsíros 5/3

Nicholson triplája csorgott le a gyűrűről, a túloldalon Woolridge is hibázott egy középtávolit, végül a találkozó első pontjait Elijah Clarance szerezte meg, majd Knowles büntetőjét követően Ihring triplázott. (6-0) A Szeged első pontjait Lake szerezte, a válasz Clarance jóvoltából érkezett, majd Bognár Kristóf is betalált. Géringer tripléja hibátlan volt, ahogyan Cohillé is. Clarance triplájával tovább növeltük az előnyünket a negyed felénél, lepattanózásban azonban alulteljesítettünk, a második szándékból szerzett kosarakkal tartani tudta magát a Szeged. (16-9) Eilingsfeld és Clarance pontjai után kért időt először a vendég gárda, ekkor már 11 pont volt az előnyünk. A technikai megbeszélést követően feléledtek a vendégek, hiába zsákolta át Bognárt Clarance, nem adott akkora lendületet a csapatnak, hogy tartani tudjuk az előnyt, Krasovec mester 22-18-as állásnál kért időt. Kucsora triplájára Zsíros Peti válaszolt egy ziccerrel, majd Nicholson zsákolt hatalmasat Cohill felett, látványos első negyedet hozott az összecsapás. Eilingsfeld 2+1-es akciójával és Nicholson kettesével tovább növeltük az előnyünket a negyed hajrájában, végül az etapot 35-25-ös eredménnyel zártuk.

Zane Knowles zsákolása után Woolridge középtávolija volt pontos, Kucsora triplával válaszolt, majd Mucza 2+1-es akciója is jó volt, ahogyan a túloldalon Nicholsoné is. (43-30) Nagyon sokat hibázott a vendégcsapat, nálunk Kucsora Csabi gyártotta a triplákat, majd Mayer is betalált kintről, Cohill pedig gyorsindításból volt eredményes, időt kértünk.  (51-39) A Szeged pillanatok alatt csinált egy 4-13-as rohamot, amivel három pontra zárkóztak 3 és fél perccel a félidő előtt. Eilingsfeldre érkezett a fújás, majd Locke vágott be egy iszonyatosan nehéz tempót. (55-54) Clarance büntetői után ismét Locke triplázott, ezzel kiegyenlítettek a vendégek. Végül a félidőre 65-61-es állással mehettünk.

Eilingsfeld duplájával indult a harmadik etap, majd Knowles is betalált, erre már jött a válasz Bognár által. Hiába kezdtünk jól, a Szeged ismét extra erőket tudott megmozgósítani és Woolridge ziccere és Lake zsákolása után 2 pontra zárkóztak, időt kértünk. (71-69) Knowles zsákolása, Clarance hárompontosa és Kucsora ziccere következett, ezzel ismét meg tudtunk lógni, időt kértek a vendégek. (78-69) Woolridge 2+1-es akciójával folytatódott a mérkőzés, majd Kucsora talált be, ezt Knowles három pontos akciója követte. (83-72) Locke triplája szinte menetrend szerint érkezett, majd egy duplával is beköszönt. Nicholson kinti dobására Zsíros Péter válaszolt, majd Ihring szerzett három pontot a másik palánknál, erre Mucza válaszolt, hatalmas iramban ment a mérkőzés. (89-82) Eilingsfeld hármasát Clarance kettese követte, majd Woolridge büntetőzött. (94-84) Végül az utolsó percben még négy pontot berámoltunk, így egy viszonylag magabiztos, 12 pontos előnnyel fordulhattunk az utolsó felvonásra. (98-84)

Bognár találatával indult a negyedik negyed, majd Woolridge is betalált, ezt Ihring három büntetője követte. Woolridge pontjai után Clarance triplája következett, majd Cohill talált be, ezt Woolridge újabb pontjai követték, időt kértünk. (104-95) Izgalmas végjáték elé nézhettünk, pedig a mérkőzésen többször is vezettünk 10 pont felett, a Szeged azonban mindig ledolgozta a hátrányát, főként Woolridge és Locke remek játékának köszönhetően. Az utolsó három percre 106-97-es állással fordultunk. Sok hiba csúszott be a hajrában, olyannyira, hogy a Szeged egy utolsó lökettel még visszajött 4 pontra az utolsó percben, 11 másodpercnél azonban mi támadhattunk, Clarancet faultolták, aki egy büntetőt értékesített, ez azt is jelentette, hogy behúztuk ezt a nagyon fontos találkozót. (112-108)