ASE: Hinds 14/3, Ruják 7, Barnies 6/3, Eilingsfeld 5, Guinn 10/6.
Csere: Ogunyemi 3, Tarrant 7, Gulyás 5/3, Pajor -, Garamvölgyi -.
Vezetőedző: Teo Cizmic

Szolnok: Perry 9/3, Vojvoda 16/12, Ford 14/12, Milosevics 9, Andric 12.
Csere: Tóth Á. 7, Browning 12/6, Kovács P. 3, Polyák 1, Rudner 3/3, Taiwo 2, Csák 2.
Vezetőedző: Dragan Aleksic

Guinn kétpontosával indult a mérkőzés, majd Milosevic érvényesített egy büntetőt. Ezután nagy adok-kapok jellemezte a játékot, ez meglátszott a sok eladott labdán és kihagyott kosáron is. Végül Hinds törte meg a pechszériát egy kétpontossal, mindeközben szolnoki oldalon Milosevic gyártotta a pontokat. Az 5. percben társult hozzá Vojvoda egy triplával. Közben szállingóztak a cserék is a pályára: Tóth Ádám Andricot, Tarrant pedig Rujákot váltotta. A negyed végéhez közeledve Barnies és Vojvoda is bevágott egy-egy triplát. Majd Barnies ellen sportszerűtlent fújtak. A negyed végére 14-22-re húzott el a Szolnok.

Andric kosarával indult a második negyed, melyre Eilingsfeld válaszolt egy kétpontossal, Ruják is érvényesített egy ziccert faulttal együtt. Sajnos így sem sikerült felzárkóznunk a Szolnok mellé. A második negyed közepén lerohant minket az Olaj, elhúztak 19-37-re. Ekkor Teo Cizmic szólította magához a srácokat, érkezett is Guinn közép távolija. Továbbra sem tudtunk közelebb férkőzni az ellenfélhez, ezen a helyzeten az 5:1-es faultarány sem segített. Ekkor már a szurkolók is hangot adtak a játékvezetői ítéletekkel kapcsolatos nem tetszésüknek. 2 perccel a félidő vége előtt Tarrant zsinórban szerzett 5 pontjával faragtunk a hátrányunkból. 31-49-es eredménnyel mentek a csapatok az öltőzőbe.

Brusztolós játék jellemezte a 3. negyedet is, az első kosár a 7. percben szolnoki oldalon esett. Nálunk Hinds törte meg a csendet az 5. percben. A szolnoki védekezésnek köszönhetően, továbbra sem tudtunk közelebb férkőzni, Gulyás Milán sikeres triplája után 39-61 volt az állás. Nálunk Eilingsfeld, Hinds és Ruják, a másik oldalon Vojvoda és Milosevic gyártották a pontokat. Hinds büntetője után 47-65-tel zártuk a negyedet.

Az utolsó 10 percet Gulyás Milán labdaszerzésével kezdtük, amiből sajnos nem tudtunk pontot szerezni. A 8. percben Cizmic mester időkérésével, majd Kovács Péter ziccerével folytatódott a játék. Az 5. percig nem találtuk a szolnoki védelem és Ford tripláinak ellenszerét, ekkor Guinn törte meg a csendet, akihez Hinds is csatlakozott. Ezután teljes lerohanás következett, nem tudtuk tartani a szolnokiakat. Sima győzelemnek örülhetett az ellenfél.

Ezúton is köszönjük szurkolóink bíztatását!

Kép: Molnár Gyula