ASE: Brown 7/6, Taylor 15/3, Frank 5/3, Goins 4, Martynas 5
Csere: Kovács Ák. 18/6, Kis R. 2, Brzoja 17/3, Pajor -

OSE: Ihring 10/3, Mesicek 13/3, Mucza -, Minchev 26/12, Burns 10
Csere: Ruják 11/6, Parrish 5/3, Tóth B. 3/3, Molnár M. 2, Garamvölgyi 2

Hosszú idő után visszatérhettünk az ASE Csarnokba, a felújított sportlétesítmény kis híján csordultig megtelt. Nem csak a hazai szurkolók, de a vendégek is szép számban képviseltették magukat. Mesicek pontjaival indult a találkozó, az oroszlányi játékos a vonal mögül volt eredményes, erre Goins válaszolt a mi oldalunkon, majd Frank Áron triplájával vettük át a vezetést. Jól védekeztünk a mérkőzés elején, három perccel a negyed vége előtt egál volt a mérkőzés állása. (11-11) Az egresszív védekezés picit megzavarta a vendégeket, a gyorstámadásaikat sorra likvidáltuk. Végül a negyed Garamvölgyi Ákos kettesével ért véget. (15-16)

Ken Brown és Ruják András triplájával indult a második negyed, majd Kovács Ákos két büntetőjével folytatódott, kiegyenlített volt a párharc. Molnár Márton kettese után 3 pont volt a két csapat közti különbség, ekkor kért időt Mijovic mester. (20-23) A technikai megbeszélés után Brzoja triplája csont nélkül hullott a gyűrűbe, majd egy labdaszerzést követően ismét a horvát 10-es számú játékos volt eredményes kintről, átvettük a vezetést. (25-23) Visszajött az OSE, sok labdát eladtunk a festékben, főleg a centernek való bepasszok után szereztek labdákat a vendégek, amikből gyorsan tudtak pontokat szerezni a másik oldalon. Végül a félidőre 32-37-es állással mehettünk.

Burns és Kovács Ákos kosaraival indult a második félidő, ezután Ruják dobott egy könnyű ziccert, erre ismét Kovács tudott válaszolni. Rákapcsoltak a vendégek, Ruják triplája után már 11 pont volt az előnyük. Ritmust tudtunk váltani, amivel közel férkőztünk az OSE-hoz, Rujákéknak azonban mindenre volt gyors és pontos válasza. (46-54) Az időkérésünk után Taylor betörése két pontot ért, majd Pacevicius értékesített egy büntetőt. Az utolsó etapra 50-59-es állással fordulhattunk.

Brzoja triplakísérlete lecsorgott a gyűrűről, Kovács és Taylor dobásai azonban pontosak voltak, 4 pontra zárkóztunk az oroszlányi időkérés előtt. Folytattuk az egresszív játékot, egy gyorsindítást követően a csapatkapitányunk, Kovács Ákos szerzett két pontot. Nem jöttek össze az elképzelések a negyed végéhez közeledve, 3 és fél perccel a végső sípszó előtt Minchev hármasával ismét 10 ponttal vezettek a piros mezesek. (63-73) Teljesen szétestünk az utolsó percekre, az OSE pedig kihasználta ezt a helyzetet és tovább növelték az előnyüket. Végül 73-82-re nyerték meg a találkozót.