Nagyott küzdöttünk, de jobb volt a Körmend

Alapszakasz – VI. Forduló
Egis Körmend – Atomerőmű SE
88 – 76
(18-14, 26-19, 28-21, 16-22)

Shepard eladott labdájából a mérkőzés első pontjait Mocsan szerezte, amire Eilingsfeld János válaszolt a másik oldalon. Idegesen kezdtünk és az első negyed nem volt túl pontgazdag, öt perc után 10-4 volt az állás. Az utolsó percben Kevin Capers szerzett labdát és Winston Shepard indulhatott belőle, sikerült kiegyenlítenünk. (12-12) Az első negyedet végül 18-14-re veszítettük el.

20%-kal eredményesebben talált be a hazai csapat, a második negyed elején 24-16-ra húzott el a vasi gárda. Elkaptuk a ritmust a jó védekezésünknek és egy 6-0-ás rohamnak köszönhetően két pontra jöttünk fel, ekkor kért időt a Körmend. (24-22) Az időkérés után szépen kivédekeztük a 24 másodpercet, így alapvonali bedobással hozhattuk a labdát. A támadásunk végén Kevin Caperst faultoltál a triplavonalnál, a három kísérletből egyet értékesített. Felgyorsultak az események és a Körmend pillanatok alatt átvette a mérkőzés felett az irányítást, egy 12-3-as rohammal ismét nagyobb előnyhöz jutottak. A fiatal tehetségünk Valerio-Bodon Vincent villant egyet és egy óriási zsákolással közelebb hozta a csapatot a hazaiakhoz. (38-29) Nem mentek a kinti dobásaink, 8 kísérletből egyet sem sikerült értékesítenünk, ráadásul a festékben is szenvedtünk. Az első félidőt 44-33-as állással zártuk.

Folytatta a menetelést a Körmend, három perc alatt 12 pontot dobtak, sajnos ez idő alatt mi nem voltunk eredményesek. Pillanatok alatt növelte az előnyét a hazai gárda, teljesen szétestünk a negyed közepére. Vincent zsákolása visszahozta a tüzet a csapatba, a fiatal játékosunknak remek megmozdulásai voltak. (72-51)

Justin Jackson és Velkey János hárompontosával indítottuk az utolsó etapot, majd egy remek védekezés után Jackson dobott faulttal együtt egy ziccert, az extra dobás is jó volt, így kilenc pontra zárkóztunk fel. Vincent és Jackson kosaraival sikerült ledolgoznunk a hátrányunkat, 4 perccel a vége előtt 6 pont volt a két csapat közti különbség. (77-71) Pillanatok alatt rákapcsoltak a vasiak és két perccel a vége előtt ismét 9 pontra húztak el. Sajnos a mérkőzés végére ismét szétestünk, a Körmend könnyű kosarakkal tovább növelte az előnyét és végül megnyerte a mérkőzést. (88-76)