ASE: Brown K. 29/18, Frank Á. 5/3, Taylor 10/3, Buljevic 4, Goins 15/6
Csere: Brzoja 14/12, Kovács Á. 5/3, Kis R. -.

SKC: McGill 8, Myers 11/3, Q. Ford 11/3, Sitku 3/3, Montgomery 17
Csere: Borisov 12/9, Fazekas 9/9, Takács N. 6/6, Halász 4/3, Werner 2

A Buljevic-Goins-Taylor-Frank-Brown ötössel kezdtük a mérkőzést, az első soproni támadást sikeresen kivédekeztük, majd Ken Brown volt eredményes egy betörésből, majd egy hárompontost is értékesített a sarokból. Montgomery zsákolása után Kenny Goins rámolt be 5 pontot, nagy energiával, agresszívan kezdtük a mérkőzést. Buljevic hamar összeszedett két faultot, így Mijovic mester kénytelen volt pihentetni a horvát magasemberünket. Kezdett felzárkózni a vendégcsapat Sitku és Montogomery kosaraival egy pontra jöttek fel, ekkor Ken Brown egy nagyon fontos triplát értékesített. Kis raul nem tudott pontot szerezni a betörésből, a másik oldalon Borisov ezt egy hármassal büntette, átvette a vezetést a Sopron másfél perccel az első negyed vége előtt. (20-21) Végül az első negyed eredménye egál lett. (23-23)

Frank triplával indítottuk a második etapot, Fazekas pillanatok alatt válaszol erre a soproni oldalon, majd szinte ugyanarról a helyről értékesített még egy triplát. Borisov időközben a hatodik pontját is megszerezte, gyengén kezdtük ezt a negyedet. 4 perc kosárcsend után Brzoja neve mellé jegyezhettünk plusz három pontot, erre is tudott válaszolni a kék mezes gárda. Az időkérésünk után két gyors soproni kosár következett, ezzel már 11 ponttal vezettek Kostas Flevarakisék. Ken Brown két triplával visszahozott minket a meccsbe, az amerikai légiósunk már 16 pontnál és 4 hárompontosnál járt. A félidőre 43-49-es állással mehettünk.

Mindkét csapat kapkodva, idegesen kezdte a második félidőt, az első pontokat Ken Brown szerezte, majd Borisov büntetője után Kovács Ákos is három ponttal gazdagította a csapatot. Szinte menetrend szerint érkezett a csapatkapitányunk dobására a válasz a másik oldalon a sarokból, küzdelmes negyed elé nézhettünk. Feltüzelte magát mindkét csapat, fizikális küzdelem volt a pályán, a negyed végén a vendég gárda örülhetett. (57-65)

2-6-al indított a Sopron, három perc után Mijovic mester kért időt, hogy rendezni tudjuk a sorokat. Brzoja hárompontosával folytatódott a találkozó, Borisov dobása kimaradt, a lepattanó megszerzése után Ken Brown vágott be egy triplát, 5 pontra zárkóztunk fel. A nagy nyomás mindkét csapaton látszódott, idegesen játszottak a fiúk, sok volt a hiba. Az időkérés után Montgomery rámolt be két kosarat másodperceken belül, ezzel a vendégek előnye ismét 8 pont volt. Taylor, Goins, Brzoja pontjaival megfordítottuk a mérkőzést másfél perccel a végső sípszó előtt. (80-78) Montgomery kiegyenlített, majd Kovács Ákos ismét előnyhöz juttatta a csapatunkat, időkérés következett. Borisov triplája sokkolt minket, a támadásunkat nem tudtuk kosárral befejezni, Ken Brownt szerelték a gyűrű alatt. Az utolsó támadásunkat nem tudtuk kosárra váltani, a körömrágós végjáték után a Sopron örülhetett. (82-83)