Szoros mérkőzésen nyertünk hazai pályán.

ASE: Kovács Á. 9/3, Evans 8/6, Faust 5, Trajkovski 7, Eilingsfeld 24.
Csere: Jevtovics 22, Medve M. 1, Horváth K. 3, Ruják 3

KAPOSVÁR: Reginald 20/6, Markovic 12/3, Ubilla 9, Ivan 11/6, Hendlein 9/3.
Csere: Baki 5/3, Bogdán 4, Shepherd 10

A válogatottból visszatért játékosokkal és a sérüléséből felépülő Ruják Andrással kiegészülve fogadtuk a Kaposvár gárdáját csütörtökön egy felkészülési mérkőzésen. Az első negyedet a feldobástól kezdve uraltuk, Eilingsfeld és Trajkovski kosarainak köszönhetően az negyed felére már 10 ponttal vezettünk. Ezután azonban a Kaposvár megtalálta a ritmust és pár pontra zárkóztak fel. Az elkövetkezendő két negyed is végig kiélezett párharcot hozott, hol mi vezettünk 1-2 ponttal, hol a vendégek léptek meg. A védekezésünk gyengepontjait rendre Reginald és Luka Markovic használta ki, így az kaposvári kettős a mérkőzésen összesen 32 pontot termelt csapatának. A félidei pihenőre egállal, 39-39-es állással mehettünk.

A második negyed is izgalmas, brusztolós játékot hozott, a vendégek pontjait továbbra is Reginald, Markovic és Shepherd termelte, a mi oldalunkon pedig Jevtovic és Eilingsfeld János gondoskodott arról, hogy a két csapat közti különbség ne hatalmasodjon el. A mérkőzés végére 10-2-es rohamot mértünk az ellenfelünkre, ráadásul a védekezésünk is feljavult így 18 másodperccel a vége előtt 4 ponttal vezettünk. Fekete Ádám időkérése után Ivan estében vágott be egy hárompontost a sarokból, így az utolsó másodpercek is izgalmas játékot hoztak. A kaposváriak taktikai faultjai után járó büntetőket Horváth Kristóf és Eilingsfeld János értékesítette. 7 másodperccel a találkozó vége előtt a Kaposvár támadhatott, de nem tudták pontra váltani a dobást, így 82-80-ra nyertünk a Gesztenyés úton.

Ezúttal szeretnénk megköszönni a szurkolóknak, hogy kilátogattak és bíztatták a csapatot!

A következő hazai mérkőzésünk 2018.12.22-én a Pécs ellen lesz.

Fotó: Molnár Gyula