ASE: Evans 15, Harris 5/3, Faust 15/3, Jackson 17, Lóránt 9..
Csere: Kis -, Valerio-Bodon -, Szalai 2.

Körmend: Turner 14, Oroszi -, Edwards 11/3, Varnado 7, Keller 13/3.
Csere: Taylor 16, Kastrati 3, Durázi 3/3, Ferencz 9/9, Németh 4.

Keller Ákos hárompontosa nyitotta meg a rangadót, erre Jackson válaszolt a túloldalon pár másodperc múlva. Feszülten kezdte a mérkőzést mindkét csapat, a mérkőzés első periódusában kijutott a hibákból bőven mindkét oldalon. A fonalat végül a Körmend kapta el jobban és az első negyed 6. percénél 10-16-os állásnál kérte ki Dzunic mester az első időkérést. Extra iramra kapcsolt mindkét együttes, de a vendégek jobban ki tudták használni a helyzeteket, így volt, hogy 10 ponttal is vezettek. Végül Shannon Evans utolsó másodperces kosarával ért véget ez az etap. (18-22)

Sok faulttal kezdtük a második negyedet, 2 perc alatt 4 hibát szedtünk össze. Továbbra sem tudtunk külső dobásokat értékesíteni, viszont a másik oldalon is voltak hibák bőven, így a vendégek nem tudtak komolyabban elszakadni tőlünk. Végül 7 pontos hátránnyal vonultunk le a parkettáról a félidő kezdeténél. (33-40)

Parázs hangulatban folytatódott a második félidő, rengeteg vitatott bírói ítélet mellett egyre agresszívabban feszült egymásnak a két csapat. Jackson megállíthatatlan volt a palánk alatt, remekül látta el a feladatait, de sajnos kintről még mindig eredménytelenül próbálkoztunk. (45-59)

Nick Faust törte meg az első negyed óta tartó triplacsendünket a 4. percben, egyre közelebb kerültünk a tavalyi ezüstérmeshez, de ez már túl késő volt. Könnyű kosarakat engedtünk meg a Körmendnek, ezeket mind rendre ki is használták a piros-fekete mezesek.

Matthias Zollner: Nagyon nehéz mérkőzés volt a mai. Biztos vagyok abban, hogy a Paks nem fog mégegyszer így dobni kintről. Nagy tempóban ment a meccs, sok lepattanó volt mindkét oldalon, de úgy gondolom, hogy ha 35 százalékkal dobják a hármasokat a hazaiak, akkor szoros, akár egylabdás mérkőzés lehetett volna ebből. Van még mit javítani, megyünk tovább.

Erjon Kastrati: Kemény mérkőzés volt, de mindent úgy csináltunk, ahogy az edzéseken. Nagyon sokszor hagytuk üresen a paksi játékosokat, de ennek ellenére sikerült győznünk.

Dzunic Branislav: Gratulálok a Körmendnek, mert úgy gondolom, hogy az első perctől kezdve jobban játszottak nálunk. Mesélhetek a problémáinkról, de ez most nem a megfelelő idő és hely erre. Óriási energiával játszott a vendég gárda, nálunk rövid volt a pad, ez is közrejátszott, de rengeteg más hibáról is beszélhetnénk most.

Shannon Evans: Jó iramban ment a mérkőzés, de a dobószázalékunk elfogadhatatlan, főleg az enyém. Ha sikerült volna jobban dobni, akkor más mérkőzés lett volna.