Végig uraltuk a mérkőzést, aztán feléledt a KTE.

KTE: Wittmann 15/6, Green 3, Djeraszimovic 17/3, Dramicanin 13/3, Karahodzsic 13/3.
Cserék: Dimics 18/3, Molnár M. 4, Mészáros -

ASE: Kovács Á. 13/3, Faust 15/6, Henton 11/3, Eilingsfeld 8/3, Jevtovic 16.
Cserék: Ruják 12/12, Medve 2, Williams -, Horváth K. 3/3

Jó iramban kezdtük a mérkőzést, Henton, Faust és Kovács Ákos kosaraival 7 ponttal meg tudtunk lógni már a találkozó legelején. A sokat hibázó hazaiakat próbáltuk kinti dobásokra kényszeríteni, ezeket rendszerint kihagyták, a lepattanóharcban pedig Jevtovic és Henton is jól teljesített. A negyed végére feléledt a Kecskemét és behozta a lemaradását főként Derasimovicnak köszönhetően, aki kiemelkedően jó teljesítményt nyújtott a fehér-lila mezeseknél. Az első negyedet 20-19-es állással zártuk.

A második etap Dimic kosarával kezdődött, majd egy eladott labdát követően Molnár talált be, ezzel már 5 pontra nőtt a KTE előnye. Horváth Kristóf érkezett a pályára, aki a lehetőséget egy hárompontossal hálálta meg. Szoros játékot hozott ez a negyed, fej-fej mellett haladt mindkét csapat, nálunk Ruják András kapta el remekül az iramot, a hazaiaknál Karahodzic nehezítette meg a dolgunkat. (37-37) Az első félidő eredménye: 43-45

A harmadik negyedet Jevtovic kosaraival kezdtük meg, Nikola remek védőmunkája és 7 pontja után 53-43-ra vettük át a vezetést! A KTE az első három percet dobott pont nélkül játszotta le, ez tökéletesen mutatta azt, hogy a védekezésünk kifogástalan volt a negyed elején. Eilingsfeld triplája és Kovács Ákos kétpontosa után ez a negyed már 13-2 volt a javunkra, ekkor kért időt a hazaiak mestere. Amir Williams a negyed közepén kipontozódott, így kicsivel kisebb rotációval tudott Dzunic mester tovább dolgozni. A harmadik játékrészben szinte végig tartani tudtuk a 9-10 pontos előnyünket, azonban a negyed végére rákapcsolt a KTE és 5 pontra zárkózott fel. (57-62)

A negyedik negyedet Medve Máté labdaszerzésével és kosarával kezdtük, azonban a KTE dobóteljesítménye folyamatosan javult, Derasimovic hármasával mindössze három pontra fogyatkozott az előnyünk. Dimic kétpontosával a negyed felénél át is vette a vezetést a fegyelmezetten játszó Kecskemét. Az utolsó három percet 5 pontos vezetéssel kezdhettük meg, de ez az előny egy percen belül elfogyott: Dimic és Wittmann hármasával ismét visszakapaszkodott a Kecskemét. Ruják triplájával kiegyenlítettünk, az óra pedig az utolsó egy percet kezdte el pörgetni, amikor Wittmann Krisztián ismét betalált. (80-77) Ruják András egyenlítése már kevés volt, a Kecskemét három ponttal megnyerte a találkozót.