Tippmix Férfi NB I. A-csoport – XVII. Forduló
Kometa-Kaposvári KK – Atomerőmű SE
83 – 68
(20-19, 22-23, 27-14, 14-12)

Maliek White kettesével indult a találkozó, majd Jean-Marie találata után Géringer és Nicholson tripláztak, időt kért a Kaposvár. (2-8) Két gyenge próbálkozása volt a hazai gárdának, White, Nicholson és Kovács kosaraival azonban tovább tudtuk növelni az előnyünket. A negyed felénél járva sem találta a ritmust a Kaposvár, rengeteg kihagyott helyzeteik és rossz megoldásaik voltak. Végül a negyed második felében rengeteg szabálytalanságot követtünk el, a büntetőknek köszönhetően pedig felzárkóztak a hazaiak, időt kért Krasovec mester. (10-13) Nem tudtunk mit kezdeni a vendéglátók egész pályás letámadásával és agresszív védekezésével, végül hosszú idő után az első pontjainkat Nicholson szerezte meg, Koprivica azonban kiegyenlített. (16-16) Végül az első etapot a hazaiak húzták be Koprivica közelije után. (20-19)

Két gyors kaposvári kosárral indult a második 10 perc, Kovács Ákos triplája viszont nagyon jókor jött. Halmai büntetői után Wright Jr. „hozta a kötelezőt” a gyűrű alatt, majd White triplájával fordítani tudtunk. Folyamatosan jöttek a pontok mindkét oldalon, fej-fej mellett haladtak a csapatok, nálunk Nicholson, a hazaiaknál Abell termelte a kosarakat. Nicholson újabb kettese és Kékesi hárompontosa után ismét nálunk volt az előny, végül az első félidőt 42-42-es állással zártuk.

Maliek büntetőire Abell válaszolt, majd Wright Jr. duplájával vettük át ismét a vezetést, aminek sokáig nem örülhettünk, ugyanis Krnjajski és Abell triplája pontos volt. (50-46) Nem találtuk a ritmust, a Kaposvár jól játszott a negyed első felében és Abell kettese után a mérkőzésen az eddig legnagyobb előnyt dolgozta ki a hazai gárda, időt kértünk. (57-49) White büntetői után Abell triplázott, az amerikai játékos ekkor már 21 pontnál járt, 100% triplamutatóval. (4/4) Nem tudtunk ritmust váltani, akadozott a támadásunk és sokszor kényszermegoldásokat alkalmaztunk, a túloldalon viszont Jean-Marie tempójával már 13 pont volt a somogyiak előnye. (67-54)

Eaddy kettese nyitotta a záró etapot, majd Wooten Jr. zsákolt a túloldalon. Továbbra sem szerveztük jól a támadásainkat, kevés gólpasszal dolgoztunk, ráadásul lepattanózásban is eredményesebbek voltak a hazaiak, Eaddy triplájával a negyed felénél már húsz volt a két csapat között. (78-58) Innen már nem tudtunk felállni, a második félidő egyértelműen a Kaposváré volt, simán behúzták a győzelmet.