Elszenvedtük a harmadik vereségünket a szezonban.

Sopron: Myers 18/9, Fazekas 2, Borisov 36/18, Ford 13, Montgomery 11
Cserék: Halász 12/9, Csendes -, Takács 9/9, Sitku 6, Werner 2

ASE: Brown 21/9, Frank -, Brozja 8/3, Eilingsfeld 29, Melvin 9/3
Cserék: Kovács 11/9, Karosi 7/3, Buljevic 2, Orgona -, Kis -, Djukanovic 20/9

Ken Brown hárompontosával indítottunk, majd Fazekas talált be a másik oldalon a támadólepattanó megszerzése után. Szorosan védekeztünk az első percekben, egy gyorsindítás mégis belefért a Sopronnak. Eilingsfeld és Melvin kosarai után már 8 pont volt az előnyünk, ekkor kért időt az SKC. A mérkőzés sok megszakítással folytatódott, ami nem tett jót a csapatunknak, egy pontra zárkózott a hazai gárda. Hibát-hibára halmoztunk, a negyed vége előtt egy perccel átvette a vezetést a Sopron. (22-21) Sitku Marci is betalált a sarokból, erre Cleveland Melvin válaszolt egy triplával. (24-24)

8-0-ás rohammal kezdte az SKC a második 10 percet, ezután azonban felpörögtek az események a mi oldalunkon is, sikerült ritmust váltanunk és kiegyenlítenünk. (34-34) Ken Brown zseniális gólpasszai, labdaszerzése, majd 3+1-es és Mislav Brzoja 2+1-es akciója után ismét nálunk volt az előny, méghozzá tíz pontnyi. Végül 50-58 lett az első félidő eredménye.

Brano Djukanovic pontjaival indítottuk a harmadik etapot, de az SKC pillanatok alatt ledolgozta a hátrányát, Dzunic Branislav csapata két pontra zárkózott fel 4 perc alatt. A hosszú kosárcsendünket Ken Brown dudaszós triplája törte meg, erre azonnal volt válasza a hazai alakulatnak. Két és fél perccel a negyed vége előtt Lovro Buljevic a negyedik faultját is beütötte, Hojc mesternek nem volt más választása, le kellett ültetnie a horvát magasembert. Borisov időközben két hibátlan büntetővel egyenlített ki, ismét nyílt volt a mérkőzés. Borisov triplája még jobban feltüzelte az egyébként is lelkes soproni szurkolótábort, ismét az SKC-nél volt az előny. (72-69) Végül az utolsó etapot 74-74-es állásról kezdhettük.

Takács Norbert hárompontosa adta meg az alaphangulatot az utolsó 10 perchez, gyordan jött a válasz Eilingsfeldtől, majd kintről Djukanovictól. Másodpercekkel később Brown szerzett labdát, Eilingsfeld pedig könyörtelenül zsákolta a játékszert a gyűrűbe. Kezdett fáradni a Sopron, sokat hibáztak a hazaiak. Kovács Ákos két kosarával ismét 7 pont volt az előnyünk, de az SKC erre is válaszolt. Melvin zsákolása után Dzunic mester 3 perccel a vége előtt kért időt. (83-90) Soproni hármas után Eilingsfeld dobott be két büntetőt, majd Borisov triplázott ismét, ez volt a huszonnegyedik pontja. Myers kiállítása után is még küzdött az SKC és végül döntetlenre mentette a mérkőzést. Hosszabbítás következett. (97-97)

Szoros játékkal folytatódott a ráadásban is a találkozó, Borisov hárompontosa ismét pontos volt, ezzel már a fehér mezeseknél volt az előny. (104-103) Borisov gyakorlatilag megállíthatatlan volt, a harminchatodik pontját is értékesítette, ezzel már 4 ponttal vezetett a Sopron. A gyors Djukanovic kettes már nem segített rajtunk, elszenvedtük a harmadik vereségünket is a bajnokságban.