A második félidőben megleptük az ellenfelünket.

ASE: Ihring 27, White 19, Radics -, Nicholson 20/9, Wright 10
Csere: Kovács Ák. 8/6, Dorogi -, Kékesi -, Géringer 2, Wooten 6, Kucsora

Szolnok: Pongó Má. 8/6, Pallai 4, Eads 15, Wiggins 14, D. Thomas 12/3
Csere: Révész 5/3, Vincze -, Jovanovics 28/9

Eads villámgyors ziccerével indult a találkozó, majd sajnálatos módon Radics Gerzson sérült meg, a fiatal játékost hordágyon kellett levinniük a mentősöknek. A rövid szünet után Pongó talált be, majd Ihring, Wright Jr. és White is eredményesek voltak. Pallai hárompontosa lecsorgott, Nicholson és Ihring viszont nem tétováztak. (10-8) Óriási volt az iram a pályán, szinte megszakítás nélkül jöttek a pontok mindkét oldalon, az etap feléhez érkezve azonban rákapcsoltak a vendégek és két gyors kosárral 6 pontos előnyre tettek szert, időt kértünk. (14-20) Kenny Wooten Jr. nem csak a védekezésből, hanem a támadásból is kivette a részét, egy óriási blokk kiosztása után a túloldalon szerzett két pontot. Felfokozott hangulatban folytatódott a találkozó, a negyed végére azonban a Szolnok 11 pontos előnyt dolgozott ki. (18-29)

Ihring remek passzából Wooten Jr. zsákolt, Thomas két büntetőjét Ihring három pontja követte. Pattanásig feszültek az indulatok a pályán, csapatunk egy-egy jó periódusát szolnoki rohamok követték. Sokat hibáztunk, eladott labdákból kaptunk tranzíciós kosarakat, üres hárompontosokat engedtünk a piros mezeseknek, miközben a mi mutatónk a vonal mögül 1/10 volt. (35-47) Jovanovicot engedtük back door ziccert dobni, a kontrában viszont Nicholson 2+1-es akciója volt jó. Wooten Jr két blokkot is kiosztott egymás után Wigginsnek, majd az olaj következő támadásánál Thomas dobását „likvidálta”, az amerikai játékosunk rendkívül hasznosan védekezett. (42-53) Végül nem nyílt tovább az olló, a félidőre 46-57-es állással mehettünk.

A második félidő első perceiben hamar 10 ponton belülre sikerült zárkóznunk, mi több Wright Jr. kettese után már csak 5 pont volt az Olaj előnye. A folytatásban is nyomás alatt tudtuk tartani Révészéket, Nicholson és Kovács triplái után már csak 2 pont volt a két csapat közti különbség, a hangulat a pályán és a lelátón is a tetőfokára hágott. Ebben az etapban mindösszesen 11 pontot engedtünk a Szolnoknak, így az utolsó felvonásra végül 64-68-as állással fordulhattunk. (64-68)

Eads kihagyott triplája után White, majd Ihring is betalált, ezzel a negyedik negyed első percében egálra módosult az állás, időt kért Szarvas Gábor vezetőedző. (68-68) A technikai megbeszélés a vendégeknek kedvezett jobban, azonban percekkel később ismét rákapcsoltunk és Kovács Ákos hárompontosa, majd ziccere után hat perccel a végső sípszó előtt az előny már nálunk volt. (77-76) Hiába a fizikális védekezésünk, Jovanovic helyet talált magának egy ziccer értékesítéséhez. Fej-fej mellett haladtak a csapatok egészen az utolsó percig, amikor White 2+1-es akciójával már 5 pont volt az előnyünk, a kontrában Révész triplázott, Krasovec mester pedig időt kért. (88-86) Iheing floatere csont nélkül hullott a gyűrűbe, Révész nem tudott pontot szerzeni, 15 másodperccel a végső sípszó előtt, a mérkőzést végül sikerült megnyernünk!