Hazai pályás vereséggel megyünk a szünetre

A Falco szinte végig vezetve nyert a Gesztenyés úton.

ASE: Kovács Á. 4, Frank 2, Taylor 22/9, Pacevicius 8, Goins 9/3
Csere: Kis R. 9/9, Brown 6/3, Brzoja 5

Falco: Váradi 15/6, Somogyi 10, Clark 13/9, Golomán 10/3, Keller Á. 8
Csere: Perl 15, Barac 9, Hawkins 2, Verasztó -, Kovács B. -

Váradi Benedek nyitotta a mérkőzést, majd Pacevicius és Goins dobása is lecsorgott. Somogyi ziccere után az első pontjainkat Goins szerezte egy hárompontosból, majd Kovács Ákos tört be Keller Ákos mellett, újabb két pontot jegyezhettünk a csapatunkhoz. Taylor csont nélküli triplájával 1 pontra zárkóztunk fel 6 és fél perc után, agresszív védekezés jellemezte a csapatunkat, a támadásainkat viszont lassította a Falco. Percekkel később ismét Deshon Taylor szerzett 3+1 pontot, majd egy betörésből ziccert értékesített, jól kezdett az amerikai légiósunk, ezzel át tudtuk venni a vezetést, végül ezt a negyedet 19-20-ra a szombathelyiek nyerték meg.

Kenny Goins két pontjával indult a második etap, a vendégek azonban sorra szerezték az üres tempókból a kosarakat, a védekezésünk kissé fellazult az első negyedhez képest. Percekig nem esett mosár egyik oldalon sem, ezt a kosárcsendet Deshon Taylor törte meg két büntetővel, hamar jött két gyors kosár a másik oldalon. (27-34) Az időkérés után Golomán triplázott, ezzel 10 pontra nőtt a két csapat közti különbség, Martynas Pacevicius két büntetővel szépített a másik oldalon. Végül a negyed végén Frank Áron kettesével 31-43-ra módosítottuk az eredményt.

A második félidő elején próbáltuk közel tartani magunkat a vendégekhez, ám Perl Zoltánék könnyűkosarakkal folyamatosan növelni tudtak az előnyükön. Kis Raul a negyed végéhez közeledve zsinórban két triplát is bevágott, ezzel próbálta feltüzelni a csapatot. Brown is betalált a vonal mögül, elkezdtünk felzárkózni a tavalyi bajnokhoz, a negyedet végül 51-63-as állással zártuk.

Nagyobb energiával kezdtük az utolsó felvonást, Deshon Taylor három büntetőjével 11 pontra zárkóztunk 5 perccel a végső sípszó előtt. Az időkérés után teljesen szétestünk, rákapcsoltak a vendégek és szinte végig ők domináltak a negyed hátralevő részében. Végül elszenvedtük zsinróban a hatodik vereségünket is, a válogatott-szünetre a tizennegyedik helyről mehetünk.