Szinte végig vezetve vertük meg a hazai csapatot.

Kaposvári KK: Hilliard 18/12, Plézer 3/3, Price 13/6, X. Ford 6, Martin 19/3
Csere: Krnjajski 6/3, Hendlein 7/3, Csorvási 2, Bogdán -, Puska -.

Atomerőmű SE: Brown 15/12, Frank 2, Brzoja 14/3, Melvin 21/9, Eilingsfeld 8
Csere: Buljevic 15, Kovács Á. 10/3, Karosi 3/3, Djukanovics 2, Kis R. -.

Cleveland Melvin dobása kimaradt az első támadásunknál, de Ken Brown visszaszerezte a labdát a másik térfélen. A mérkőzés első pontjait Martin Wayne szerezte, erre Mislav Brzoja válaszolt a mi oldalunkon egy triplával, majd a következő offenzívánknál két büntetővel. Ezt Melvin duplája követte, majd. Magas amerikai légiósunk labdát szerzett, amiből Ken Brown dobott egy ziccert, faulttal együtt. Időt kért a Kaposvár, ami után Brown a büntetőt is értékesítette. Jó iramban folytatódott a szombat esti összecsapás, Melvin triplájával és Eilingsfeld kettesével már 7 pont volt az előnyünk. (10-17) T.J. Price-t Brano Djukanovic faultolta a hárompontos vonalnál, a dobásjó volt és a büntetőt is értékesítette a Kaposvár amerikai légiósa. Remekül védekeztünk az első negyedben, de a támadásaink is sorra eredményesek voltak, két perccel a negyed vége előtt már 12 pont volt a két csapat közti különbség, természetesen a javunkra. Rákapcsoltak a hazaiak és 6 pontot ledolgoztak a hátrányunkból a negyed végére Hendleinnek és T.J. Pricenak köszönhetően. (22-28)

Két perc alatt egyetlen pont született a második etap elején, a kosárcsendet a Kaposvár törte meg, a kosár három pontot ért. Négy perc után dobtuk az első pontjainkat, de Wayne pillanatok alatt válaszolt Buljevic horog dobására, 1 pontra zárkóztak a hazaiak. A horvát magasemberünk percei voltak ezek, a negyed feléig csak ő volt eredményes a csapatban. (31-34) A döcögős kezdés után belelendült mindkét csapat a pontgyártásba, a mieink gyorsindításokkal pörgették fel a játékot, ismét meg tudtunk lépni 9 ponttal. (36-45) A félidő előtt még triplázott egyet a hazai csapat, ezzel az eredmény 39-45-re módosult.

Az első félidőben 13%-kal eredményesebben értékesítette a Kaposvár pontokat, viszont mindösszesen 2 eladott labdánk volt, a hazaiaknak 14 (!) és több gólpasszal is dolgoztunk. A Ken-Djukanovic-Brzoja-Melvin-Eilingsfeld ötössel vágtunk neki a második félidőnek. 6-2-vel kezdődött a negyed, Teo Hojc vezetőedzőnk egyből időt is kért, hogy rendezni tudjuk a sorainkat. Brown kettesével folytatódott a találkozó, majd T.J. Price triplázott a sarokból. Martin Wayne pontjaival előbb kiegyenlített, majd átvette a vezetést a mérkőzésen először a Kaposvár. (52-50) Teljesen beragadtunk, Wayne a tizenkilencedik pontját is megdobta, amivel már 5 pont volt a fehér mezesek előnye, ezen Brzoja két büntetője javított, de a válasz hamar jött Hendleintől. Brown két hárompontosával új erőre kaptunk és visszavettük a vezetést. Időt kért Lazic mester. Buljevic utolsó másodperce horog dobásával 60-65-re módosítottuk az állást.

Kovács hárompontosával indult az utolsó felvonás a Kaposvár Arénában, erre Krnjajski válaszolt a sarokból. Melvin percei következtek, hárompontos az egyik támadásnál, majd egy kettes a másiknál, 6 pontra módosult az előnyünk. (68-74) A negyedik negyedben a mi akaratunk érvényesült, küzdöttünk, hajtottunk. A hazai időkérés után gyors kaposvári kosárral folytatódott a találkozó, kemény végjátékra számíthattunk. Két és fél perccel a mérkőzés lefújása előtt fontos momentum volt a mérkőzésen, Melvin hárompontosával 10 ponttal vettük át a vezetést, majd labdát szereztünk a másik oldalon. (72-82) Végül megszereztük a második győzelmünket is a szezonban, 74-90-re győztük le a Kaposvárat!