Körmend: Stokes 16/9, White 8/3, Martinez 5/3, Szavics 4, Gordon 7
Cserék: Takács 7, Ferencz 7/6, Durázi 15/9, Krivacsevic 6.

Paks: Brown 11/9, Frank 3, Taylor 23/9, Goins 7/3, Buljevics -
Cserék: Kovács 8/3, Kis 10/6, Brzoja 14.

5-0-val indult az Egis Körmend, majd Frank Áron egy 2+1-es akcióval megszerezte csapatunk első pontjait. Fizikálisan indult a mérkőzés, mindkét oldalon sok volt a szabálytalanság, Taylor kettesével, majd Goins triplájával azonban a negyed felénél már nálunk volt az előny, ekkor kért először időt a Körmend. (10-13) Fej-fej mellett haladtak a csapatok, nagy küzdelem folyt a pályán, egy remek akció után Ken Brown hárompontosával 5 ponttal sikerült meglépnünk, ezt azonban nem tudtuk sokáig tartani, Ferencz Csaba a másik oldalon a vonalon túlról válaszolt. Mijovic mester időkérése után már nem született kosár, az első negyedet 19-21-re nyertük meg.

Taylor betörése eredményes volt a második negyed elején, majd a védekezésben is remekelt az amerikai légiósunk. Hatalmas energiával folytattuk a találkozót, Brzoja kettese tovább növelte az előnyünket egy sikertelen körmendi tripla után, majd Takács Kristófot faultoltuk dobás közben, 2+1-es akció született a hazaiak támadásából. Pillanatok alatt felvette a ritmust a Körmend és kiegyenlítettek a vasiak, a rotálás után csökkent az agresszivitásunk, átvette a vezetést a hazai együttes. (27-25) Buljevic viszonylag hamar összeszedte a harmadik személyi hibáját is, így Mijovic mester kénytelen volt egy ideig „jegelni” a horvát magasembert. Hosszas videózás után felpörögtek az események, Kis Raul remekelt a támadásainknál, a másik oldalon viszont Durázi Krisztofer „extrázott”. Az újabb időkérés után gyors körmendi kosár következett, de Ferenczék nem tudtak meglépni, mi több Deshon Taylor triplájával kiegyenlítettünk. (42-42) Végül a félidőre 44-44-es állással mehettünk.

Mislav Brzoját faultolták a hárompontos vonalnál, így a horvát játékosunk három büntetőt dobhatott a harmadik etap elején, majd a másik oldalon egy faultot is kiharcolt. Két gyors körmendi kosár következett, Deshon Taylor azonban a sarokból gondoskodott arról, hogy ne lépjenek meg Ferencz Csabáék, ami a negyed közepén végül bekövetkezett. (56-52) Küzdelmes percek következtek, a hazaiak koncentráltabban játszottak, de a negyed végére sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe. (61-59)

Kovács Ákos ziccerével és két büntetőjével és hárompontosával indítottuk az utolsó felvonást, folytatódott a kemény küzdelem a pályán, ami szinte az egész mérkőzést jellemezte. Ken Brown tempója után már 4 ponttal vezettünk, ekkor kértek időt a hazaiak. (65-69) Durázi Krisztofer triplájával közelebb kerültek a fehér mezesek, időközben nálunk Lovro Buljevic kipontozódott, Wesley Gordon visszapöcizett labdája végül a gyűrűbe hullott, átvette a vezetést a Körmend öt és félperccel a mérkőzés lefújása előtt. Sokat hibáztunk a folytatásban, aminek az eredménye öt pontos körmendi vezetés lett. Taylor kettese jó volt, majd egy faultot is sikerült kiharcolnunk. Elképesztő végjáték következett, 0,8 másodperccel a vége előtt Taylor állhatott a büntetővonalhoz, higgadtan dobta be mindkét büntetőt, ezzel egy ponttal megnyertük a mérkőzést. (75-76)