Végig jó energiával játszottunk.

Atomerőmű SE – Pécsi VSK-Veolia
103 – 104
(31-22, 30-31, 27-28, 15-24)

Mislav Brzoja szerezte az első kosarunkat, az újonnan igazolt horvát játékos jól kezdte a mérkőzést. Ken Brown is betalált az elején, de nem csak támadásban, hanem védekezésben is remekül teljesített. Egy támadólepattanó megszerzése után Cleveland Melvin is kosarat szerzett, majd Karosi és Brown is eredményes volt, 11-7-es állásnál kért időt a PVSK. A vendégeknél Michael Bryson remekelt az első percekben, 8 pontot szerzett 5 perc alatt. Az időkérés után is összeszedettek maradtunk, fókuszálni tudtunk a feladatokra, ezáltal jól szerveztük a támadásokat és keményen védekeztünk. Kis Raul frissen érkezett a pályára, rögtön egy hárompontossal mutatkozott be, ezzel már 11 pontra dúzzadt az előnyünk. A negyedet végül 31-22-re nyertük meg.

A Kovács-Pajor-Kis-Buljevic-Eilingsfeld ötös érkezett a parkettára a második etap elején, folytatni tudtuk a remek játékot. A negyed feléhez közeledve leblokkoltunk kicsit, ezt kihasználta a PVSK és mindösszesen 1 pontra közelített meg minket. (38-37) A negyed felénél Bryson megszerezte a 21. pontját a pécsieknél, ezzel már 4 ponttal vezettek. Hamar tudtuk válaszolni a sarokból elengedett triplára, sőt egy labdaszerzést követően már ismét nálunk volt az előny. Cleveland Melvin zsinórban két hármast is bevágott, majd Brown értékesített egy kettest, új erőre kaptunk, ezáltal ismét 12 pont volt a két csapat között. A félidőre 61-53-as állással mehettünk.

Feltüzelve, jó energiával jöttünk ki az öltözőből, de a PVSK játéka is feljavult, így a negyed eleje szoros, küzdelmes perceket hozott. (71-67) A vendégek tulajdonképpen folyamatosan 3-4 pont „távolságra” voltak tőlünk, nem tudtunk meglógni a harmadik etapban. Az utolsó percben ismét „megráztuk” magunkat, Pajor Dávid egy labdaszerzés után ziccerezett, majd egy középtávoli is beesett a fiatal játékosunknak, ezt Kis Raul hárompontosa követte. (88-81)

Gyors labdaszerzéssel és kosárral indítottuk az utolsó felvonást, Cleveland Melvin a tizenhatodik pontját és az ötödik labdáját szerezte a mérkőzésen. Gyors iramú játékkal indult az utolsó 10 perc, mindkét csapat bekapcsolta a rakétákat. Három perc negyven másodperccel a végső sípszó előtt Samajae Hayes-Jones hármasával ismét a baranyaiaknál volt az előny, ezt Michael Bryson triplája követte. Ketten együtt ekkor 62 pontnál jártak. (98-101) Buljevic harcolt nagyot a palánk alatt, majd remekül védekeztünk a másik térfélen, másfél perccel a vége előtt Teo Hojc kért időt. (100-101) A technikai szünet után Brzoja értékesített egy fontos hármast, de erre is volt válasza a Pécsnek. Végül Brown két büntetőt hagyott ki a végén, ezzel a vendéget egy ponttal nyerték meg a mérkőzést. (103-104)