Zsinórban a hatodik megnyert meccsünk ez.

PVSK-Veolia – Atomerőmű SE
78  - 103
(21-30, 22-32, 27-16, 8-25)
Pécs, 2019.12.05.

Lóri hárompontosával nyitottuk meg a találkozót a Lauber Dezső Sportcsarnokban, amit rövidesen Shannon Evans kinti dobása követett. A paksi szurkolók elképesztő hangulatot varázsoltak a csarnokba, ami óriási lendületet adott a csapatnak. A negyed felénél Faust triplája után már 16-5-re vezettünk, ekkor kért először időt Csirke Ferenc. Kifogástalanul védekeztünk, sokszor meg-meg állítottuk a PVSK támadásait, ezzel ütemtelenné tettük a játékukat. A negyed utolsó perceiben magára talált a hazai együttes és pillanatok alatt ledolgozta a hátrányát. Végül egy időkérés alatt rendezni tudtuk a sorainkat és ki tudtuk javítani az apró hibákat.

A második etapot is hatalmas lendülettel kezdtük, Nick Faust elképesztő formában volt, a negyed elején már 17 pontnál járt. Mind támadásban, mind védekezésben kiemelkedően hatékonyak voltunk, mi diktáltuk az iramot a PVSK végig csak futni tudott az eredmény után. (36-52) A félidő előtti utolsó percekben sem eresztettünk le, Nick folytatta a remek játékot, az első 20 percben 22 pontig jutott az amerikai játékos. Végül az első félidőt 43-62-es állással zártuk.

Kis Raul triplájával ismét 20 pont volt a két csapat között a harmadik negyed elején. Ez az a negyed volt számunkra, amikor semmi nem jött össze, kisebb lendülettel játszottunk, a külső dobásaink nem mentek be és sok „felesleges” faultot is beütöttünk, aminek a következménye az lett, hogy 1 perccel a negyed vége előtt 5 pontra zárkózott fel a hazai csapat. Teljesen szétestünk, a 4 perces kosárcsendünket Shannon törte meg egy triplával, így 70-78-as állással fordulhattunk az utolsó 10 percre.

Putney nyitotta meg az utolsó felvonást egy kétpontossal, majd Nick zsákolt egyet. Ismét 10 pont volt a különbség, zúgott a „Mindent bele” rigmus az ASE szurkolóktól, amit Lóri köszönt meg egy nagyon fontos hárompontossal. (72-87) Innen már nem engedtük kicsúszni a mérkőzést a kezünk közül, 4 perccel a vége előtt 21 pontra növeltük az előnyünket.

Szeretnénk ismét megköszönni a paksi szurkolóknak a bíztatást, megtöltötték a vendég szektort és végig bíztatták a csapatot. Ez volt zsinórban a hatodik megnyert meccsünk, a következő ellenfelünk a Szolnok lesz hazai pályán.