Jól kezdett a vendég gárda, de a félidő után mi irányítottunk.

ASE: Evans 16/6, Harris 8/6, Faust 11/6, Coleman 13/6, Lóránt 15.
Csere: Valerio-Bodon 3/3, Szalai 2, Jackson 9/3, Kis R. -

JKSE: Staten 18/3, Mészáros M. 4, Miller 8/6, Alekszandrov 10/3, Pantelics 6.
Csere: Brbaklics 2, Peringer 8, Marinkovics 6, Ruják B. -

Nehezen kezdtük a mérkőzést szombaton, az első 5 perc után 7-9 volt az állás a vendégek javára. Nem jöttek össze a taktikai megoldások sem és a festékben Pantelic szinte megállíthatatlan volt. Valerio-Bodon Vincen állt meg Orlando Coleman helyére és a fiatal tehetség meg is dobta az első pontjait piros-kék mezben. Lóránt Peti után Jeremy Harris is betalált, így átvettük a vezetést a negyed vége előtt egy perccel, végül jászberényi kosárral ért véget az első felvonás. (18-17)

A második etapot is jobban kezdte a vendég együttes, egy 2-8-as rohamot mértek ránk az első percekben, ami után nehezen tudtuk rendezni a sorainkat. Szoros maradt az állás a negyed hátralevő részében is, a mieink közül Shannon Evans és Lóránt Peti is jó teljesítményt nyújtott. Végül az első félidőt 37-31-es állással zártuk.

Villámgyorsan kezdtük el termelni a pontokat a harmadik negyed elején, Shannon, Justin és Orlando is betalált, ezzel egy 11-0-ás kezdést produkáltunk. (48-31) 5 perc után tudott hozzászólni a mérkőzéshez a JKSE, de ez a kosár nem vette el a lendületünket, sokat javultunk védekezésben és támadásban is az első félidőhöz képest. Justin Jacksonnak is jól sikerült a bemutatkozás, amellett, hogy a palánk alatti feladatokat megoldotta még egy hárompontosra is volt energiája. (61-44)

Az utolsó felvonásban már magabiztosan irányítottuk a mérkőzést, a vendégek már érdemben nem tudtak hozzászólni a találkozóhoz. A vége 77-62 lett.

Dzunic Branislav: Azt gondolom, hogy a harmadik negyedik kiegyenlített csata volt, de a mérkőzés azon periódusában dőlt el minden. Véleményem szerint kicsit jobban védekeztünk, mint az előző meccseken, a labdajáratásban azonban vannak még problémák, túl sok egyénieskedés van a csapatban, nem olvassuk jól a helyzeteket, nem tudjuk hol és hogyan kell passzolni. Ebben kell előrelépést mutatnunk.

Lóránt Péter: Örülök hogy sikerült a második hazai meccsünket is megnyerni, nem dobtunk jól a mezőnyből, ellenben jól védekeztünk és Báne sok lehetőséget adott a fiataloknak is. Justin jó energiával szállt be a mérkőzésbe, erre nagy szükség volt. Megyünk tovább, jövőhéten jön a körmend, ami mindneképpen egy rangadó lesz, erre készülünk.

Peringer Balázs: Az első félidőben partiban voltunk, ha jól emlékszem a félidőben minusz 6 pont volt a különbség. A harmadik negyedet 11-0-ás rohammal kezdte a Paks, amire nem tudtunk reagálni. Nagyot küzdöttünk, de a végére ez kevés volt.

Nikola Lazic: Gratulálok a Paksnak. Az első félidőben jól játszottunk, de a harmadik negyedet nagyon rosszul kezdtük. Van sok probléma nálunk, főleg a támadójátékunkban, nem dobtunk túl jól. Sok könnyű pontot dobott a Paks gyorsindításból. Megyünk tovább.