SZOLNOK: Vojvoda 14,Airington 10/3, Rudner 11/6 ,N. Milosevic 23,Tóth Á.15.
Cserék: Malesevic 7, Kovács P. 10, Andric 2

ASE: Kovács Á. 18/12 ,Norfleet 30/18, Henton 7/3, Faust 11, Eilingsfeld 13/3.
Cserék: Jevtovic 8, Medve -, Ruják -, Horváth K -

Milosevic nyitotta meg a játékot két büntetővel amire hamar válaszoltunk a másik oldalon: Julian Norfleet maradt üresen a sarokban és be is vágta a triplát. Sorban érkeztek a triplák, Henton és Kovács Ákos is betalált, így 4 perc elteltével 4 ponttal vezettünk. (7-11) A Szolnok zónavédekezésére az ellenszert hosszú percekig csak kinti dobásokkal találtuk meg, aztán fokozatosan lazult fel a hazaiak szerkezete és a betörésekkel is eredményesek voltunk. A mérkőzés első időkérését Aleksic mester kérte Norfleet hárompontosa után. (11-16) Az időkérés után is jó iramban játszottunk és tartani tudtuk az 5-6 pontos előnyt. Végül a negyedet Norfleet kosarával zártuk 23-27-re.

A második negyed elején kiegyenlített az Olaj, de másodperceken belül visszavettük a vezetést. A negyed közepét nagyon megnyomtuk, több gyorsindításunk is eredményes volt és továbbra is magabiztosan dobtunk a vonal mögül is, a mérkőzésen először vezettünk 9 ponttal. Folytattuk a menetelést, rengeteg hibával játszott az Olaj és ezeket ki is tudtuk használni. Faust zsákolása után már 11 pont volt az előnyünk. (34-45) Remek játékkal tartani tudtuk a különbséget így 38-51-es állással mehettünk a félidei pihenőre.

A harmadik negyed elején érezhetően nagy nyomás alatt játszottunk, fokozatosan javult az Olaj játéka, de szerencsére a kinti dobásainkkal nagyjából tartani tudtuk a különbséget. A harmadik etap közepén elérkezett az a bizonyos mélypont, ami a legutóbbi idegenbeli mérkőzésünkön is megfigyelhető volt, az Olaj támadásait nem tudtuk megfelelően kivédekezni, pontatlanul és kapkodva játszottunk, pillanatok alatt feljöttek Vojvodáék és egálra módosították az állást, majd Rudner hármasával átvették a vezetést. Nikola a negyed végén beütötte a negyedik személyi hibáját is, ezzel centerposzton ismét problémáink voltak. Végül egállal zártuk ezt a negyedet, 69-69-es állással indulhattunk neki a hajrának.

Brusztolós játékkal kezdődött az utolsó felvonás és az első percekben úgy tűnt, hogy vissza tudjuk hozni a lemaradásunkat. Norfleet hármasával át is vettük a vezetést, de ezután leblokkoltunk és sorra érkeztek az Olaj kosarak. Dzunic mester 81-76-os szolnoki vezetésnél kért időt. Kijöttünk a gödörből és ismét visszavettük a vezetést, az utolsó két percre ismét visszahoztuk a mérkőzést, Norfleet tempója után 84-85 volt az állás. Több apró hiba után ismét a tavalyi bajnoknál volt az előny, és innen már nem engedték el a meccset. Véget ért számunkra a 2018/19-es szezon, 3-0-val ment tovább az Olaj. Köszönjük minden szurkolónak, aki egész évben buzdított minket, kilátogatott a mérkőzésekre, velünk volt a mélypontoknál és a szárnyalásoknál is.