Már csak a 4-7. hely kérdéses

2017. máj. 3., 10:49 | Kosárlabda

 

Ezúttal két fordulóval jelentkezem, mert elég sok halasztott mérkőzés volt.

16-10-es negyeddel kezdett az Alibi az Old Boys ellen, ám csak 20-15-ig tudta tartani az előnyét. Ezután egy 10-0-ás sorozattal megfordította az állást az alapszakasz első és már nem is engedte visszajönni ellenfelét. A 16-0-ás harmadik játékrész pedig végleg megpecsételte az Alibi sorsát.

Ezután egy rangadó következett. A második és harmadik helyezett csapat mérkőzött meg egymással, és a várt küzdelem nem is maradt el. Végig fej-fej mellett haladtak a felek, és az utolsó negyedre is két pontos különbséggel fordultak. A záró 10 percben úgy tűnt a Puszta 5 Citynek jön ki jobban a lépés, hiszen a Face Kings szinte minden büntetőjét kihagyta. Azonban a 10 sikertelen „szabaddobás” mellett is sikerül az utolsó pillanatokban átvenni a vezetést, így a Face Kings örülhetett.

A halasztások miatt ez a hét nem si tartogatott több mérkőzést, ezért a következő héten újra az Old Boys következett, akik ezúttal az Ultrákat múlták felül egy sima mérkőzésen 33 ponttal.

Az ezüstös helyen álló Face Kings is követte a jó példát. Ők a Zóna-kosár ellen játszottak ihletett formában, és 44 pontos sikert arattak.

Utoljára maradt a Street Boys – Alibi KC rangadó. A két csapat hosszú fordulók óta a 6-7. helyen tanyázik így jó mérkőzésre számíthattunk. Végül azonban az Alibi sima győzelmet aratott, hiszen a Street Boys ezúttal sem tudta átlépni árnyékát.

 

19. forduló:

Old Boys – Alibi KC 58-34

Puszta 5 City – Face Kings 38-39

 

20. forduló:

Old Boys – Ultra Violák 82-49

Zóna-kosár – Face Kings 44-88

Street Boys – Alibi KC 39-54

További hírek

Kosárlabda szakosztállyal kapcsolatos legfrissebb hírek