V.: Benczur T., Kapitány G., Minár L. (Dernei G.)

OSE: Washington 9, Abell 7, Rizvic 21/3, Garamvölgyi 3, Bozovic 3/3.
Csere: Hayes 11, Mohácsi 7/6, Zsíros 11/9, Illés 4, Kucsora 2, Demeter -, Anda 3.

ASE: Evans 14/3, Faust 18/9, Calhoun 17/9, Lóránt 23/3, Putney 13/9.
Csere: Kis R. 4, Szalai -, Valerio - Kovács Ák. 5/3, Velkey -, Jackson 11.

Nick Faust triplája adta meg a kezdőlöketet a zártkapus találkozóhoz, miután Putney ütötte el a feldobásnál a labdát. Ezt az akciót egy OSE kosár majd két Putney tripla követte. Jól kezdtük a mérkőzést. (5-9) Shannon is beköszönt egy hármassal, két perc alatt 4 triplát dobtunk be. Jól járattuk a labdát, sok passzal dolgoztunk és a pontok is sorra érkeztek, de az OSE is felvette a ritmust pár perc elteltével. Omar középtávolija után ismét egy kettő plusz egyes oroszlányi támadás következett, amivel előbba hazaiak kettő pontra, majd Bradley kosarával egálra zárkóztak fel. (24-24) Putney és Jackson remekül működött együtt a pályán, de egy komolyabb előny megszerzéséhez ez kevés volt. (30-31)

Mohácsi Máté vonalon túli dobása nyitotta meg a második tíz percet, szoros, fej-fej melletti párharc kezdett kibontakozni, ekkor Kis Raul egy hatalmas blokkolással adott egy extra lendületet a csapatnak, a szerzett labdával két-három passz után Omar volt eredményes. (33-39) Az időkérés után ismét kicsit beragadtunk, két gyors oroszlányi kosárra Lóri válaszolt először a másik oldalon, majd Shannon és Nick is újabb pontokat jegyzett a neve mellé. Hét pont volt az előnyünk, amikor az időkérés után ismét pályára léptek a csapatok. Két eladott labda után értékes pontokat szereztek a hazaiak, le is faragták a hátrányukat mindössze 4 pontra. A folytatásban volt egy kisebb „rövidzárlat” az OSE-nál, amit ki tudtunk használni, így a félidőre 48-55-ös állással mehettünk. Lepattanózásban és gólpasszban is jobbak voltunk az első 20 percben, Lóránt Peti pedig 16 pontnál járt a félidőben.

3-9-es rohanással indítottuk a harmadik etapot, Omar, Shannon és Lóri is hasznosan játszottak, extra löketet kapott a csapat, feljavult a védekezésünk is és továbbra is sok passzal játszottunk. Kiegyenlített párharc folyt a pályán, azonban a negyed végéhez közeledve rákapcsoltunk és sikerült 16 pontra növelni az előnyünket. (64-80)

A negyedik negyed elején a csapatjátékunk nem működött olyan olajozottan, mint előtte, ennek ellenére tartani tudtuk az előnyünket a hatalmas akarattal és energiával játszó OSE ellen. Szervezetten védekeztünk, sok lepattanót szedtünk le és jó dobószázalékkal dolgoztunk egész meccsen, ennek a gyümölcse lett egy újabb siker, a második mérkőzésünket is behúztuk a szünet után.

Fotó: Karácsony Tamás