Wood parádé a Gesztenyés úton

2013.04.17, 19:44 Kosárlabda

84:76-ra kikapott hazai pályán az Atomerőmű SE az Alba Fehérvártól a középszakasz felsőházának 9. játéknapján. A piros kékek vereségük ellenére őrzik harmadik pozíciójukat.

A mérkőzés első percei az Atomerőmű SE játékosainak sikerültek jobban, támadásban és védekezésben is jól muzsikáltak ekkor a piros kékek. 15:4-nél Dzunics mester próbálta felrázni övéit. A negyed végére összekapták magukat ugyan a kék fehérek, de csak közelíteni tudtak. 21:15-ről kezdődött a második periódus. Az ASE nagyon megállt ekkor támadásban, míg a látogatók pontosan céloztak, így a periódus derekán a vezetést is átvették. A nagyszünetig azonban volt még egy csavar a meccsben és Vojvoda vezérletével visszavette az előnyt az Atom. A félidőben 37:35 volt az állás.

A folytatásban hamar fordított az Alba, elsősorban a tarthatatlan Wood jóvoltából. A Dzunics sereg 10 egységnyi előnyt szorgoskodott össze a támadásban egyre jobban elbizonytalanodó paksiak ellen. 51:59-ről indult a záró szakasz, a kék fehérek viszont nem lassítottak, másfél perc alatt már 15 volt közte. Az ASE nem adta fel, küzdött becsülettel, és Vojvoda valamint Kovács Ákos tripláival ismét látótávolságon belülre került. A végjátékban viszont elég volt pár hazai hiba, ami azt eredményezte, hogy tetemes előnyéből végül nyolcat megőrzött a végére kissé kiengedő székesfehérvári csapat, de a győzelmet így is megszerezte. A vendéglátóktól Vojvoda és Levy dicsérhető, míg a túloldalon Wood alkotott maradandót. A végeredmény Atomerőmű SE- Alba Fehérvár 76:84.

Az Atomerőmű SE legközelebb ismét hazai parketten játszik, az ellenfél a Lami-Véd Körmend csapata lesz. A mérkőzés április 20-án szombaton 18.30-kor kezdődik a Gesztenyés úti sportcsarnokban.

Atomerőmű SE - Alba Fehérvár
76-84
(21-15, 16-20, 14-24, 25-25)
ASE Sportcsarnok
Vezette: Pálla Z., Papp P., Király L. (dr. Gincsai)

Atomerőmű SE: Williams 6/3, LEVY 15, VOJVODA 21/12, Kámán 2, Tóth Á. 10 Csere: Körtélyesi 7/3, KOVÁCS Á. 13/6, Idlet 2, Eilingsfeld -

Alba Fehérvár: MOORE 8, WOOD 33/18, Hollis 6, Szabó Zs. 6, Keller Á. 8 Csere: Smith 6, Juhos 7/6, LEKLI 10

Kipontozódott: Keller Á.