Williams show az Atom csarnokban

2008.11.06, 08:51 Kosárlabda
Williams Show az Atom csarnokban!A tavalyi szezonban csúnya vereséget szenvedet Sabáli Balázs csapata a Körmend ellen hazai pályán. Az előjelek most se nekünk kedveztek, mivel Gulyás Róbert nem öltötte magára az atomosok hazai mezét és az új légiós Ashante Johnson is csak edzéseken, bizonyíthatott eddig Sabáli mesternek.Johnson hamar megmutatta mire képes, mivel megszerezte ő és az ASE első pontját, de erre a Körmendi oldalról hamar jött válasz. Egészen az 5. percig kapkodva játszottak a csapatok. Ekkor jött Kiss Zsolt és egy triplával megadta a lendületet és a negyedet Williams és Gosa kosarai után Panta István egy középtávolija zárta (28-17) A 2. negyed egy Körmendi triplával kezdődőt de nem tudtak mit kezdeni az atomosok pörgős játékával így a nagyszünetre 42:30 állt a kijelzőn.A szünet után összeszedte magát a Krivacsevis-gárda és a 27. percben már 5 pontra zárkóztak. Ki is kérte Sabáli az idejét és rendezte a sorokat. Az időkérés után Ashante igazolta, hogy érdemes volt leigazolni mivel a kritikus pillanatokban fontos kosarakat szerzet. A záró felvonásban már semmi sem veszélyeztette a Duna-partiak győzelmét és az utolsó percekben az ASE fiatal reménysége Morgen Ferdinánd is pályára lépett. Sikerült tehát a visszavágás és magabiztos 16 pontos győzelemmel várhatja a következő fordulót a paksi csapat.Sabáli Balázs értékelte látottakat:{mp3}s81106{/mp3}A büntető dobások nem mentek a paksiaknak, 25/15-ös (60 %) mutatót produkáltak a szerdai találkozón. Sabáli edző a következőket mondta erről:{mp3}s81106(2){/mp3}Krivasevics edző, nem volt elkenődve a vereség után, hiszen,mint mondta a Fodor testvérekkel azért más lett volna a helyzet.{mp3}s81106(4){/mp3}Fodor Márton aki korábban bajnoki címet ünnepelhetett a Pakssal ezen a mérkőzésen húzódása miatt nem tudott pályára lépni, megkérdeztük, hogy látta a mérkőzést a kispadról:{mp3}s81106(3){/mp3}Duplán örülhetett a szakosztály a hétközi forduló után, hiszen a felnőtt csapat találkozója, előtt az U20-as csapat is győzelmet ünnepelhetett. Schmidt Béláék a Nyíregyháza elleni idénynyitó után Pécsett is győztek, és most a körmendi fiatalokat is vereséggel küldték haza.{mp3}s81107{/mp3}Atomerőmű SE–Lami-Véd Körmend 86–70(28–17, 14–16, 18–14, 26–23).Sabáli Balázs: – Ezer sebből vérzünk, de így is könnyen legyőztük a Körmendet. Sajnos dekoncentráltak voltunk: a tripláink nem jöttek be és a büntetőket is rosszul dobtuk. Ma ez is elég volt. Krivacsevics Dragoljub: – Küzdöttünk, de a sok sérülés miatt nem tudtunk jól játszani. Az elsőszámú irányítónkat, Fodor Gergelyt próbáltuk fiatalokkal pótolni, de ez ennyire volt elég az erős Paks ellen. Forrás: Fortuna Rádió