Vojvoda parádé Pécsen

2013.02.23, 19:58 Kosárlabda

Az utolsó negyedben ellenállhatatlanul játszó Atomerőmű SE 80:64-re győzött az alapszakasz utolsó előtti mérkőzésén Pécsett. A piros kékek sikerükkel továbbra is a táblázat második helyén állnak.

Az alapszakasz első helyéért küzdő Atomerőmű SE a bajnokság 21. fordulójában Pécsett vendégszerepelt. A PVSK-Pannonpower a nyolcba kerülésért harcol, ezért jó meccsre volt kilátás a Lauber Dezső sportcsarnokban. Az összecsapást az ASE kezdte jobban, de még mielőtt nagyobb előnyre tett volna szert, a hazai egylet összekapta magát. Loesing vezérletével a negyed hajrájára már 7 egységgel a Pécs vezetett, de Levy kosara ellenére is 18:13-mal zárult az első felvonás. A következő periódusban Vojvoda fújt riadót és a piros kékek megkezdték a felzárkózást. Mindkét oldalon sok pontatlan dobás borzolta ekkor a trénerek és a publikum idegeit. A nagyszünetben 30:28 volt az állás. Az első 20 percben a vendéglátóknál Loesing, Hendley és Tóth Norbert, a látogatóknál Vojvoda és Williams volt dicsérhető.

A térfélcsere után pár ponttal pár percig átvette a vezetést ugyan az Atom, de Kovács Péter tripláival ismét a maga javára billentette a mérleg nyelvét a PVSK. A 28. percben Loesing hármasával 49:41 volt a fekete fehéreknek. A paksiak sikertelenül próbálták bevenni a pécsi gyűrűt, de a játékrész hajrájában Williamsnek mégis sikerült közelebb hoznia az Atomosokat. 52:46-ról kezdődött a záró 10 perc. Körtélyesi távolija adta meg a paksi alaphangot, majd Levy kettesével már ott lihegett ellenfele nyakán a Gutierrez társaság. Vojvoda kosaraival pedig újra a piros kékeknél volt az előny. A 13:2-es paksi rohanást pécsi időkérés követte, de Kovács Ákos és Vojvoda két triplája tovább demoralizálta a PVSK-t. 10 pont fölé nőtt a látogatók előnye az idő pedig egyre fogyott. A fáradó Pécs már csak elvétve talált riválisa gyűrűjébe, az ASE pedig okosan játszva tartotta előnyét. A hajrában végig kontroll alatt tartotta a meccset az Atom, Csirke Ferenc fiai pedig fejet hajtottak a piros kékek előtt. Az ellenfelét lefiniselő piros kékek végül 16 egységgel diadalmaskodtak. PVSK-Pannonpower- Atomerőmű SE 64:80.

Az alapszakasz utolsó fordulójában az Atomerőmű SE Körmenden vendégszerepel. Az összecsapást március 2-án szombaton 18 órakor rendezik.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Atomerőmű SE
64-80
(18-13, 12-15, 22-18, 12-34)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
Vezette: Földházi T., Hegedűs T., Fodor A. (Bukta)

Pécsi VSK-PANNONPOWER: LOESING. 15/6, KOVÁCS 16/6, Legion. 2, Tóth 5, HENDLEY 14 Csere: Nagy 5/3, Csabay 2, Bíró 5, Bödör -, Halász -

Atomerőmű SE: WILLIAMS 16, LEVY 14, VOJVODA 29/12, Kámán 6/6, Tóth 2 Csere: Körtélyesi 7/3, Idlet -, Kovács 6/6, Kerpel-Fronius -, Czinger -, Illés -