Vért izzadva győztük le a Zalaegerszeget

ASE: Kovács 15, Pajor -, Grubor 28/18, Edwin 23/3, Eilingsfeld 25/9
Cserék: Karosi -, Taiwo 8
ZTE: Trice 20/3, O'reilly 28/15, Polster 3/3, Zsíros 7/6, Ostojic 22
Cserék: Keller 3/3, Rakicevic 10/6, Csuti 2, Szalay -, Németh 3/3

A feldobást követően a ZTE hozhatta el a labdát, Ostojic hárompontosára Milos Grubor válaszolt a másik oldalon. Erősen kezdtek a vendégek, jól szervezett, magabiztos támadásokat vezényeltek, két és fél perc után 3-9 volt az állás. Eilingsfeld és Edwin pontjaival kezdtük meg a felzárkózást. A negyed első fele egyértelműen Milos Gruboré volt, háromból három volt a szerb játékos mutatója a vonal mögül. Az etap második felében bekapcsoltuk a rakétákat, Eilingsfeld és Edwin kosaraival át tudtuk venni a vezetést 22-17-re, ekkor kért időt a ZTE. A technikai egyeztetés után Németh és O’reilly voltak erdményesek a kék mezeseknél, Grubor negyedik triplájával azonban már 7 pont volt az előnyünk. Végül az utolsó mozzanat Deon Edwiné volt, rutinosan lepörgette a támadóidőt, majd beleállt egy hárompontosba, a játékszer csont nélkül hullott a gyűrűbe. (34-23)

A második tíz perc elején folytattuk a szervezett, pontos játékot, Taiwo, Edwin és Grubor kezdték el szállítani a pontokat, utóbbi a negyed felénél már 17 pontnál és 4/4-es triplamutatónál járt. A negyed felénél volt egy kisebb rövidzárlatunk, de Eilingsfeld és Kovács Ákos tartotta a tüzet a csapatban, Jonesy 20 ponttal zárta az első félidőt. Edwint faultolták az utolsó másodperceiben a triplavonalnál, az amerikai játékosunk két büntetőt értékesített, beállítva ezzel a félidő végeredményét. (59-40)

Kovács Ákos labdaszerzését követően dobott egy ziccert, ezzel indult a harmadik felvonás. Jobb játékot mutattak a vendégek ebben az etapban, azonban folyamatosan tartani tudtuk a 16-17 pontos előnyünket.

4-11-es rohanást produkáltak a vendégek a záró etap első felében, Milos Grubor hatodik triplájával tudtunk javítani, de a ZTE lendületét nem tudtuk megtörni, Keller Ivánék visszajöttek 9 pontra öt perccel a végső dudaszó előtt. Edwin betörése tökéletes volt, de Ostojic hamar válaszolt erre a másik oldalon. Ezt az akciót ismét egy Edwin kosár követte, az amerikai légiósunk 22 pontnál járt ekkor. Csak úgy záporoztak a pontok, Keller Iván hárompontosa is jó volt, ezt követően Edwint szerelték a félpályánál, aki megprobálta megállítani Rakicevicet, de sportszerűtlen szabálytalanság lett belőle. (93-87) Eilingsfeld hármasa a lehető legjobbkor jött, de a ZTE kihasználta a figyelmetlenségünket és Trice egy gyors ziccert értékesített. Az eddig tükörsima hazai győzelemnek tűnő találkozó izgalmas végjátékot hozott az utolsó percekre, Kovács floaterét követően azonban ismét 8 pont volt az előnyünk, ezzel fordulhattunk az utolsó két percre. (98-89) Az időkérést követően két gyors zalaegerszegi kosár érkezett O'reilly jóvoltából, pillanatok alatt visszajöttek a vendégek 4, majd mindösszesen 1 pontra. Nem tudtuk pontokra váltani a következő támadásunkat, így a ZTE a fordításért hozhatta a labdát 15.8 másodperccel a vége előtt. Végül O'Reilly triplája lecsorgott, így a mérkőzést 1 ponttal nyertük meg.