Vége

2012.04.25, 18:25 Kosárlabda
Körmenden ért véget számunkra az idény...

86:82-re kikapott, így 3:2-es összesítéssel a Körmend jutott a legjobb négy közé a férfi kosárlabda rájátszásban. A szezon utolsó tétmérkőzésén a legeredményesebb paksi játékos Nick Williams volt, aki 20 pontig jutott.

A mindent eldöntő ötödik mérkőzésen az első 10 perc feléig szoros volt az állás, majd az etap második részében az Atomerőmű SE akarata érvényesült. A Gutierrez társaság minden pályán lévő játékosa egyaránt tett a közösbe, míg a Körmendnél Townes villogott. A nyitó szakaszt 22:15-re az ASE nyerte. A pihenő után Sonyák triplájával ismét közelített a vasi egylet, majd sokáig őrizte pár pontos előnyét a piros kék gárda.

A félidő előtt azonban Németh hárompontosa már piros fekete előnyt jelzett, de Lorenzo Williams és Morgen jóvoltából a nagyszünetben 3 egységnyivel újra az Atom tartott előrébb. A harmadik játékrészt is a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes kezdte jobban, Kámán és társai 7-9 pontos vezetést harcoltak ki. Jött azonban Mladenivics, Townes és Fodor, így ismét szorossá vált a csata. Sőt Németh István távolijával az utolsó 10 perc előtt 61:58 volt oda.

Frost és Nick Williams révén próbálta tartani a lépést az ASE, de a túloldalról mindig jött válasz. A hajrára fordulva pár ponttal a vendéglátók álltak jobban, akik elsősorban büntetőkből voltak eredményesek. Az Atom bár remekül küzdött, ezúttal sem tudta idegenben legyőzni a Rába partiakat, így a 2011-2012-es szezonban végül ötödik helyen végzett. Fortress Körmend- Atomerőmű SE 87:82.

A párharcot 3:2-re a Körmend nyerte.

Zoran Martic: Először is had gratuláljak az Atomerőmű edzőjének és játékosainak. Nagyon jó csapatuk van, nem volt egyszerű legyőzni őket. Az utolsó másodpercig küzdenünk kellett és nagyon keményen koncentrálni, hogy kiharcoljuk a továbbjutást.

Enrique Gutierrez Garcia: Bár, megvolt az esélyünk a győzelemre, a kritikus pillanatokban rossz döntéseket hoztunk. Gratulálok a Körmendnek.