Utolsó percig kiélezett mérkőzés

2011.03.27, 17:18 Kosárlabda

91:82-re kikapott Szolnokon az Atomerőmű SE férfi kosárlabda csapata, de így is őrzi harmadik helyét a táblázaton. Horváth Imre együttese ezúttal is az utolsó percig kiélezett mérkőzést vívott az Olaj KK-val. Már a mérkőzés előtt igazi play-off hangulat uralkodott a Tiszaligeti sportcsarnokban szombaton este. A Szolnok és az Atomerőmű SE pár nappal ezelőtt már összecsapott egymással ugyanezen a parketten, akkor a meccset a hazaiak nyerték. A bajnokság hajrájában mindkét félnek nagy szüksége van a győzelemre, hiszen a piros feketék az alapszakasz elsőségre, míg az ASE a harmadik pozícióért hajt. Ennek szellemében kezdődött a találkozó. Mindkét gárda tagjai hatalmas lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe, látszott, minden pontnak óriási jelentősége lesz a végelszámolásánál. Az első negyedet 21:19-re az Atom nyerte. A következő felvonást jobban kezdte a Szolnok, pár ponttal meglépett, Horváth Imre együttese ekkor azért küzdött ne kerüljön látótávolságon kívülre Pór Péter csapata. Melyet sikerült megvalósítani, a nagyszünetben 4 egységgel tartott előrébb a hazai egylet. A fordulás után paksi percek következtek, és a vezetést is átvette a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes. Az előny azonban csak átmeneti volt, mert az Olaj 9:0-s rohanással lehűtötte a kedélyeket. A piros kékek azonban ismét visszakapaszkodtak és a záró etap előtt a lehető legkisebb hátrányban voltak. A 39. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor azonban két hazai labdaszerzés utáni két gyors találattal eldőlt a mérkőzés. A Pór alakulatnál Trotter, Budimir, Báder és Trepák, míg a Horváth legényeknél Sales, Hodges, Körtélyesi és Johnson nyújtott kimagasló produkciót. Szolnoki Olaj KK- Atomerőmű SE 91:82.

Szolnoki Olaj KK – Atomerőmű SE
91-82
(19-21, 25-19, 20-23, 27-19)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző
V.: Pálla Z. Benczur T. Király L. (Toók)

Szolnok: TROTTER 15/6, HORVÁTH Á. 14/6, Budimir 12/3, Clark 9/3, BÁDER 21/3 Cs.: Trepák 10/6, Vesztergom 2, Gerbenár 5, Fodor M. 3/3.

ASE: Kovács Á. 5/3, Hodges 16/3, Vojvoda 3, JOHNSON 14/6, SALES 21/3 Cs.: KÖRTÉLYESI 18, Pavlik 5/3.

Pór Péter: A tét miatt nagyon izgalmas mérkőzés alakult ki. Három negyeden keresztül mindkét csapatnak voltak győzelmi esélyei. Utolsó negyedbeli jó játékunk illetve két fontos szerzett labda döntötte el a mérkőzést.

Horváth Imre: Nagyon sok védekezési hibával játszottunk. Ezzel együtt had legyek büszke a csapatomra, hogy nyílttá tudtuk tenni a találkozót.