Az utolsó negyedben a Szeged akarata érvényesült.

Paks: Brown 15/6, Frank 2, Brzoja 8, Eilingsfeld 10, Melvin 26/9
Csere: Karosi 6/6, Buljevic 9, Kis 2, Kovács 6/3,

Szeged: Persons 22/6, Cook 26/12, Polányi -, Bognár 9/3, Filipovic 4
Csere: Szatmári 2, Alston 12/3, Hunt -, Keller 3/3, Balogh 2, Kerpel-Fronius B. 10/9,

Melvin Cleveland ütötte el a labdát a feldobáskor, mi indíthattuk az első támadás, azonban kosár nem született ebből. Kihagyott szegedi dobás az egyik, Eilingsfeld zsákolás a másik oldalon. Az első hibánkat ki is használták a vendégek, de Ken Brown triplája a lehető legjobbkor érkezett. Eilingsfeld büntetőkből is eredményes volt, az egészpályás védekezésünk pedig kizökkentette a Szegedet a ritmusból. Frank pontjait a betegségből felépült Mislav Brzoja ziccere követte, majd Ken Brown a sarokból volt eredményes. Szatmári kosara után Karosi neve mellé jegyezhettünk három pontot, Cook azonban erre is válaszolni tudott, majd Alston és Persons kosarai következtek. Jó iramban haladt a mérkőzés, egyik kosár követte a másikat. Cook kettőből egy büntetőt értékesített, ezzel egy pontra jöttek fel a kék mezesek. (21-20) Az időkérés után gyors szegedi tripla érkezett, majd jól járattuk a labdát, aminek a végén Buljevic volt eredményes. (27-23)

Persons kosarával indult a második 10 perc, majd Cook dobott be két büntetőt, amivel egyenlítettek a vendégek. Döcögősen folytatódott a játék, sok hiba volt mindkét oldalon, Keller triplája után időt kért Teo Hojc mester. Melvin Cleveland percei következtek, az amerikai játékosunk rendkívül hasznosan játszott. Persons a tizennegyedik pontját is megdobta, a vendégeknél egyértelműen ő volt a húzóember. Brown hárompontosát bognár kettese követte, majd a sarokból Melvin is betalált, ezzel ismét nálunk volt az előny. (40-39) Brown egy büntetőt értékesített a félidő előtt, ezzel az első 20 perc eredménye 41-39 lett.

Kovács Ákos pontjai nyitották a második félidőt, Kerpel-Fronius Balázsnak egyből volt válasza erre. Gyors kosarakkal indult a negyed, 5-0-ás szegedi rohanás után jó védekezéssel és kontrákkal tudtunk fordítani, a negyed felénél ismét nálunk volt az előny. (54-51) A Szeged kosárcsendjét előbb Persons, majd Cook törte meg egy-egy hárompontossal. Buljevic, Kis és Brown pontjaira Kerpel-Fronius és Cook válaszolt, a negyed végén 8 ponttal lógtunk meg. (69-61)

Alston triplája nyitotta az utolsó felvonást, majd Melvin lépéshibája után Persons volt eredményes. Jól tartotta magát a Szeged, a negyed feléig 5 pontnál nem tudtunk nagyobb előnyre szert tenni, ráadásul Persons közelije és Cook két triplája után megfordította az állást a vendég gárda. (80-83) Sokkal jobb játékot mutattak a vendégek az utolsó negyedben, az utolsó percekben is koncentrálni tudtak. Nem tudtunk fordítani, a Szeged megnyerte a mérkőzést.