Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE 111-85

V.: Papp P., Tőzsér D., Goda L. (Forrai S.)

ZTE: Simon 2, Johnson 19/9, Williams 30/18, Djurics 9/3, Agafonov 6.
Csere: Bibbins 21/9, Doktor -, Gulyás -, Bagó 7, Szabó 17/9.

Paks: Kovács 4/3, Faust 18/6, Coleman 18, Lóránt 22/6, Putney 7/3.
Csere: Szalai 3, Velkey -, Kis 6/3, Valerio-Bodon -, Jacskon 7.

A feldobást követően Lóránt Péter maradt üresen a kinti vonalnál, majd Orlando Coleman futott be és kapta a labdát a palánk alatt. Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, de a ZTE is rákapcsolt és pillanatokon belül megfordította az eredményt. Egy rövid ideig tartó mélypont után Nick szerzett egy kétpontost a mi oldalunkon, amivel egálra hoztuk az eredményt a ZTE időkérése előtt. (11-11) Több sikertelen kinti próbálkozás után előbb az ex-paksi Szabó Zsolt talált be a gyűrűbe, majd Dirk Williams és Justin Bibbins is eredményes volt a vonalon túlról, ezzel 8 pontra dagadt a ZTE előnye. (28-20) Teljesen szétestünk a negyed végére, amit kihasználtak a hazaiak és 14 ponttal lógtak meg az első 10 perc végét jelentő dudaszó előtt. A 77.8 %-os dobóteljesítménnyel szabályosan sokkoltak minket. (34-20)

A második negyed eleje is hasonló játékképet mutatott, mint az első tíz percé, a ZTE remekül dobott, a védekezésünk szellős volt, kapkodva, idegesen játszottunk és rengeteg labdát adtunk el, 22 pont volt a két csapat közti különbség 4 perc elteltével, ráadásul az első pontjainkra két és fél percet kellett várni. Ezt a negyedet is a hazaiak nyerték meg, 59-37-es állásnál kezdtük meg a félidei pihenőt. A ZTE 14/10-es triplamutatóval és 73.3%-os dobóteljesítménnyel állt a második negyed végén, szemben a mi 14/4-es hárompontos mutatónkkal és a 41.7%-os dobóteljesítményünkkel. (59-37)

A szünet után kiélezettebb küzdelem folyt a pályán, jobb dobóteljesítményt nyújtottunk és a védekezésünk szerkezetén is változtattunk, nem engedtük a hazaiakat a vonal mögül érvényesülni és talán ez is volt a kulcsa annak, hogy ezt a negyedet majdnem egálra sikerült hoznunk, ez arra volt elég, hogy huszonegy pontos hátrányból tudjuk kezdeni az utolsó felvonást. (82-61)

Sajnos a negyedik negyed sem hozott változást a játékunkban, a ZTE szabályosan átgázolt rajtunk Williams vezérletével.