V.: Cziffra Cs., Boros T., Kulcsár T. (Balogh L.)

JKSE: Nelson 12/6, Miller 14, Brbaklics 12, Alekszandrov 21/9, Pantelics 14/3.
Csere: Ruják B. 5/3, Buzás 3/3, Mészáros 2, Peringer -.

ASE: Evans 14/3, Faust 21/9, Coleman 23, Kis -, Lóránt 15.
Csere: Putney 10/3, Kovács Á. 8, Jackson 1, Velkey 3/3.

Lóránt Péter pontjaival kezdtük meg a találkozót, amire Alexandrov válaszolt egy hárompontossal a hazaiak oldalán. Jó iramban és hangulatban kezdődött a mérkőzés, a hazai közönség kitett magáért, amit meg is érzett a JKSE, remekül dobtak az első negyedben. Nálunk Nick Faust kezdett fenomenálisan, 6 perc után már 10 pontnál járt a légiósunk. (11-18) Raphiael Putney zsákolásai után Velkey János talált be a sarokból, de erre is válaszolni tudott a JKSE. Végül az első etapot 22-31-re nyertük meg.

Kovács Ákos kezdte meg a pontgyártást a második 10 percben, majd Orlando Coleman is bejelentkezett. Nagy energiákat mozgósítottunk meg a negyed elején, aminek köszönhetően növelni tudtuk az előnyünket. Sok megszakítással folytatódott az összecsapás, videóbírózások, faultok pályatörlések miatt állt a játék perceket, ez kicsit kizökkentette a csapatot. Az etap végén Shannon esett egy óriásit, miután Buzás állította meg szabálytalanul az amerikai játékost, Evans azonban tovább vállalta a játékot. A félidőre 43-56-os eredménnyel mehettünk.

Hazai triplával indult a második félidő és a folytatásban óriási nyomást helyezett ránk a JKSE, 14-4-es rohammal indítottak a hazaiak, így mindösszesen három pont előnyünk maradt, amikor Dzunic mester időt kért. Putney rendkívül hasznosan játszott ebben a negyedben is, a védekezésből és támadásból is kivette a részét, de a negyedik faultot is befújták a magasemberünkre, így Dzunic mester kénytelen volt padra ültetni. Folytatódott a szoros mérkőzés a negyed hátralevő rézében is, a JKSE közel tudott maradni hozzánk. (69-75)

A negyedik negyed elején látszott a hazai együttesen, hogy kezdenek elfáradni, a negyed felére sikerült ismét 9 ponttal meglógnunk, majd ezután már a kimerült jászberényi csapat nem tudott közel férkőzni a mi piros-kék mezeseinkhez. Újabb idegenbeli győzelmet szereztünk, a következő fordulóban Körmendre utazunk.