Újabb hazai győzelem

2013.11.09, 18:50 Kosárlabda

81:62-re győzött az Atomerőmű SE a PVSK- Pannonpower ellen hazai pályán a bajnokság 7. fordulójában. Sikerével a piros kékek továbbra is a táblázat első helyén áll.

Mindkét oldalon volt hiányzó magas poszton az Atomerőmű SE- PVSK- Pannonpower összecsapáson. A vendégek Green-t vállsérülése miatt már el is küldték, míg az Atomosoknál Jones bajlódik kisebb problémával. A meccs első perceiben érezni lehetett, ezen az estén csak a paksiak jöhetnek le győztesen a parkettről. Sokkal jobban „haraptak” a hazaiak, a látogatók szinte feltett kezekkel küzdöttek. A nyitó szakasz után 22:15 volt az állás. A folytatásban továbbra is sokat cserélt Dzunics edző, így az előny nem nőt markánsan, de azért távolodott riválisától az ASE. A vendégeknél Kovacevic és Kovács Péter igyekezett leginkább, míg a vendéglátóknál McGruder és Kovács Ákos volt elemében az első 20 percben. A nagyszünetben 42:28 állt a táblán.

A harmadik etapban tovább erőltette a betörés- kiosztás variációt támadásban a Pécs, a távoli dobások ezúttal már ültek. Rövid idő alatt Budimir és Kovács Péter is berámolt két- két triplát, így közelebb zárkózott Csirke Ferenc gárdája. Dzunics edző gyorsan rendezte a sorokat és a dudaszó pillanatában már ismét 10 egység volt a felek között. A negyedik felvonásban aztán az erőnlét közti különbség is kiütközött. Az Atom könnyed kosarakkal szórakoztatta a publikumot, a fekete fehérek már csak elvétve találtak a paksi gyűrűbe. A vendégeknél Budimir és Kovács Péter teljesítménye emelkedett ki, míg az ASE együtteséből McGruder, Tóth Ádám és Kovács Ákos tette a legtöbbet a közösbe. A végeredmény: Atomerőmű SE- Pécsi VSK- Pannonpower 81:62.

Atomerőmű SE - Pécsi VSK-PANNONPOWER
81-62
(22-15, 20-13, 16-20, 23-14)
ASE Sportcsarnok
Vezette: Cziffra Cs., Pozsonyi L., Gál J. (Hartyáni)

ASE: KOVÁCS Á. 13/9, MCGRUDER 15/3, KÖRTÉLYESI 9/3, Szabó Zs. 9, TÓTH Á. 13 Csere: VAUGHN 8, Eilingsfeld 9/3, Medve 5/3, Baki -, Kerpel-Fronius -

Pécsi VSK-PANNONPOWER: Kovacevics 9, Kovács P. 20/9, Bíró 1, BUDIMIR 19/9, Bödör 4 Csere: Csabay 5/3, Somogyfoki -, Nagy 4, Halász -