U18: Huszáros hajrá Szigetszentmiklóson

2014.04.29, 07:18 Kosárlabda
14 pontos hátrányból futottunk neki az utolsó negyednek, de így is sikerült megnyerni a meccset.

A pestmegyei junior bajnokság  következő mérkőzését Szigetszentmiklóson játszottuk a BKG-DSE ellen. A mérkőzést megelőzően majdnem hirdetést kellett feladni, hogy ki tudjunk állni, mert sérülések, tanulás, hétfői vizsgák és egyéb elfoglaltságok miatt miatt hat játékost tudtunk  csak mozgósítani. (A kadet csapat is pl. Fehérváron játszott.)

Így a mérkőzést zónával kezdtünk, hogy ne szedjünk össze túl sok faultot a mérkőzés elején. Ez viszonylag működött is, de támadásban nem igazán jöttek össze a dobások felállt védelem ellen (12:13). A második játékrészben ellenfelünk már eredményesen dobott, míg mi továbbra is elvétve tudtunk kosarat szerezni. (23:39). A harmadik negyed elején már 20 pont is volt a különbség (25:45) és emberfogásra váltottunk. Szerzett labdákból és lepattanókból  sikerült néhány indítást összehozni és fel tudtunk némileg pörögni. Így többször is volt esélyünk 10 pont alá kerülni de ez még ekkor nem sikerült és a negyed végén 14 pont volt a különbség nem a mi javunkra (43:57) . Az utolsó tíz percet 1:3:1 presszel kezdtük és folytattuk és fejeztük be ,vállalva az elfáradás és a kipontozódás kockázatát is. Ez olyan jól sikerült azzal párosulva, hogy támadójátékunk hatékonysága is feljavult – Kollár, Miholics ponterős játéka révén -, hogy 29:9-es nyolc perccel a 38. percben már mi vezettünk 72:66-ra! Ekkor már magas ember nélkül, mert Sánta Bálintot lábfájása miatt ültetni kellett. A vége izgalmasra sikeredett, mert négy pontot kapva 72:70-re feljött vendéglátónk, de szerencsére ők kihagytak két büntetőt, míg mi bedobtunk egy közelit, így  nagy hajrával sikerült győzni ill. megfordítani a mérkőzést, amiért dicséret illeti az egész csapatot.

ASE – BKG-DSE 74:70 ( 12:13, 11:26, 20:18, 31:13 )

ASE: Kollár 33/21, Miholics 29/3, Bacs 8, Sánta 2, Molnár

cs.: Kerepesi 2