Teljes kerettel a továbbjutásért!

2014.05.14, 08:08 Kosárlabda
Rodney McGruder és Tóth Ádám is a fedélzeten a harmadik mérkőzésen!

Két nappal a második meccsen aratott parádés győzelem után már a jön a is a harmadik - reményeink szerint utolsó - mérkőzés a PVSK elleni párharcban. Visszatérünk a hazai pályára, ahol valljuk be, az utóbbi időben adósak vagyunk a jó játékkal. Talán a hétfői produkció reménykedésre adhat okot, a maiban benne van egy minden igényt kiszolgáló, közönségcsalogató győzelem lehetősége. A fiúk frissen, energikusan mozogtak, ami elsősorban védő oldalon látszott meg, azt a 23-4 arányban megnyert első negyedet azt hiszem nem kell megmagyarázni. Ami pedig külön örömteli, hogy a csapatból mindenki lehetőséget kapott, és kivétel nélkül élt is ezzel az eséllyel. Elég csak Luka Markovic remek első negyedes beszállására, Kerpi két szép triplájára, vagy Illés Máté bátor játékára gondolni. Fontos kiegészítő emberek ők, aki éhesek a játékra, és természetesen jót is tesz a lelkiállapotuknak, ha sikerrel zárul a bevetés. És bár elbízni nem szabad magunkat, mert a Pécs nem egyszer bizonyította, hogy egy utolsó leheletig küzdő, remek csapat, azért reménykedhetünk, hogy a meccs alakulása ismét lehetőség nyújt Dzunic mester számára, hogy beküldje a fiatalokat.

Ami pedig a két sérültet illeti, úgy néz ki, véget ért a hosszú ideje tartó böjt, és végre mindenki bevethető állapotban van. A héten már teljes kerettel, azaz 15 fővel zajlottak az edzések, a szakvezetés legnagyobb örömére, ugyanis ennyi emberre könnyebb az elképzelt magas intenzitást és iramot fenntartani. Tóth Ádám és Rodney McGruder egyaránt nagyon várta a visszatérést, és mindketten megkönnyebbültek, hogy ez még ebben a rájátszásban megtörténik. Fontos feladatok várnak még a csapatra, amelyből ők is szeretnék kivenni a részüket. Mindent bele, srácok!