ASE: Ruják 4, Hinds 24/12, Barnies 13/9, Eilingsfeld 15, Guinn 5/3.
Csere: Tarrant 12/3, Medve 11/9, Ogunyemi -, Garamvölgyi -.
Vezetőedző: Schmidt Béla

PVSK: Durham 25/3, Brooks 8/3, Budimir 25/6, Antóni 15/9, Harazin 6.
Csere: Supola -, Simon 6, Bíró 6/3.
Vezetőedző: Csirke Ferenc

A mérkőzés hazai támadással indult, amit nem sikerült kosárral befejeznünk. A pécsiek, hozzánk hasonlóan, kihagyott támadásokkal indították a meccset. A szériát Ruják és Eilingsfeld csodás összjátéka törte meg. Innentől kezdve mindkét oldalon beindult a pontgyártás, fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a lépéselőnyt, Ruják, Barnies, Hinds kosarainak köszönhetően, megtartottuk. A negyed felénél, 14-6-os állásnál, Csirke Ferenc rögtön magához is hívta a csapatát. Ugyan szép lassan elkezdett felzárkózni a Pécs, de fordítani nem tudott, 18-15-re nyertük a negyedet.

A második negyedben folytatódott a brusztolós játék. A védekezésünk gyengült, támadásban volt egy-két pontatlanságunk, amit a pécsiek ki is használtak rögtön. 24-24-nél érkezett Scmidt Béla időkérése. Továbbra sem tudtuk érvényesíteni a pályán az akaratunkat. A Pécsnek pedig ekkor minden beesett. Szerencsére nálunk Hinds és Barnies triplái ültek, ezzel közel tudtunk maradni a vendégekhez. 3 perccel a nagyszünet előtt 3 pont volt a PVSK előnye, ami végül 2 pontra olvadt a dudaszó pillanatában.

A második félidő Budimir büntetőivel és Guinn triplájával indul, aztán sokáig nem találtuk a ritmusunkat, a dobásaink nem ültek. A negyed felénél 50-54-re vezetettek a vendégek, elsősorban az a Budimir okozott fejtörést nekünk, aki ekkora 17 pontnál járt. 1,5 perccel a vége előtt ismét egy triplányi előnye volt a Pécsnek, amit Medve triplájának köszönhetően ledolgoztunk. Természetesen érkezett is a válasz Budimirtől, majd Tarrant és Durham dupláinak köszönhetően 64-67-re zártuk az utolsó előtti 10 percet.

A negyedik negyed Eilingsfeld és Budimir 2-2 pontjával indult, majd két eladott labdából büntettek a vendégek, 68-73. A 4. percben Barnies villantott egy triplát, ezzel ismét egálra hoztuk a meccset, 73-73. Időkérés után egy újabb Durham dupla érkezett, ezt követte egy csodálatos Hinds-kosár, és egy jól időzített Medve-tripla. Ekkor itt is, ott is potyogtak a kosarak, nem védekeztek a csapatok. Majd érkezett egy erősen vitatható játékvezetői döntés, Eilingsfeld és Budimir ellen fújtak kettős faultot. 1,5 perccel a vége előtt, 82-86-os állásnál mi támadhattunk, ami végül büntetőzéssel zárult, Hinds értékesített két pontot. Közben a másik oldalon Antoni dobott egy duplát, majd Brooks büntetői következtek. Kiélezett mérkőzésen, 84-91-re nyert a Pécs.

Csirke Ferenc: Gratulálok a csapatomnak és a szurkolóimnak! Ez volt az egyik legnagyobb győzelmünk idén, mert a bemelegítés előtt tudtuk meg, hogy Sarlija nem tudja vállalni a játékot. Aki kosárlabdázik, az tudja, hogy milyen nehéz lereagálni ezeket a helyzeteket. Ami külön öröm számomra, hogy egy olyan csapatot, akinek ez a külön erőssége, le tudtunk győzni gyors indításokkal. Végülis ez volt a győzelmünk kulcsa. Azért sokat szenvedtünk a Paks váltásaival, de küzdöttünk, harcoltunk. Még egyszer köszönöm a szurkolóinknak!

Schmidt Béla: Gratulálok a Pécsnek! Megdőlt az a tézisem, hogy, ha 40 százalék körül dobjuk a triplákat, akkor nem lehet problémánk, öt ember dobott 10 pont felett. Gyatra volt a védekezésünk, illetve rosszul reagáltunk, amikor a PVSK átállt zónázásra, a lepattanókból leindítottak minket, és megfogták a meccset. A fatális védekezési hibáink döntötték el a meccset. Megyünk tovább, tanulunk belőle, és megpróbálunk javítani. Köszönjük a szurkolóinknak a támogatást!

Fotó: Molnár Gyula