Szolnok nyerte a Morgen Ferdinánd Emléktornát

2013.09.22, 19:11 Kosárlabda

83:71-re győzött a Szolnoki Olaj KK az I. Morgen Ferdinánd emléktorna 2013 harmadik játéknapjának első mérkőzésén a cseh Ostrava ellen. Sikerével a Tisza-parti együttes veretlenül nyerte a paksi felkészülési tornát.

A mérkőzés első 10 percében jól tartotta magát az Ostrava a Szolnok ellen, bár utóbbi csapatban Vojvoda, Lóránt és Warren sokáig a padon ült. A csehek pontjainak többségét Ruach szállította, míg az Olajnál Rakic volt leginkább elemében. A 21:21-es nyitó szakasz után megrázta magát a Szolnok és 30:21-re meglépett. Volt válasza azonban a riválisnak és egy 8:0-s rohanás után ismét a piros feketék nyakán loholt az Ostrava. Horváth Ákos rázta meg magát ezután és vezérletével a nagyszünetben már 10 egység volt az előnye az Olaj KK-nak. A félidőben 39:29 volt az állás.

A harmadik etapban tartotta pontelőnyét az Ascserics gárda, a Szolnoknál Vojvoda, Rakics és Ivosev iparkodott, a külföldi egyletben Alic szorgoskodott. 65:51-ről kezdődött a záró felvonás. Mivel a győztes kiléte már korábban eldőlt, így tét nélkül játszhattak a csapatok. A trénerek forgatták a játékosokat a parketten, a felkészülést remekül szolgálta az összecsapás. A végeredmény: Szolnoki Olaj KK- Ostrava 83:71. Sikerével Nedeljko Acserics együttese veretlenül nyerte az I. Morgen Ferdinán emléktornát.