Mijovic mester első meccse remekül sikerült.

Atomerőmű SE – Naturtex-SZTE Szedeák
84 – 64
(26-19, 22-11, 17-19, 19-15)

Felkészülési mérkőzést játszottunk szombaton Szekszárdon a Szeged ellen. A mérkőzés első pontjait a vendégek szerezték, Hunt volt eredményes két betörésből. Eilingsfeld középtávolival és egy hárompontossal válaszolt ezekre. Hosszú kosárcsend után Frank Áron talált be a sarokból, majd a másik oldalon remekül védekezünk, a Szeged eladott labdája után Ken Brown 2+1-es akcióval növelte a pontjaink számát. (11-11) Agresszívan védekeztünk és lendületes támadásokat vezényeltünk, Eilingsfeld és Brown percei után Gulyás Milán szerezte meg az első pontjait. Frank ismét triplázott a sarokból, fiatal játékosunk az első negyedben kivette a részét a támadásból és a védekezésből is. (26-19)

Jó iramban folytatódott a találkozó, a második negyed elején is magabiztosan, tele energiával játszottunk, Brown triplájával már 11 pont volt az előnyünk, a vendégek időkérése után Kovács Ákos triplája növelte az előnyünket, két remek védekezés után egy gyorsindításból Csizmadia, majd később Karosi is betalált. (42-25) 8 perc alatt a Szeged mindössze 6 pontot szerzett, ez tökéletes tükrözte milyen intenzitással védtük a palánkot. Végül az első félidőt 48-30-ra nyertük meg.

Szépen járattuk a labdát a második félidő első percében, Brown hárompontosa megadta a lendületet a folytatáshoz. Jól kezdtek a vendégek is, 6-11-el indítottuk, Mijovic mester időt is kért, hogy rendezni tudjuk a sorainkat. Végül a harmadik etapot a vendégek nyerték meg. (65-49)

Jól kezdtük az utolsó felvonást, 7-2-es rohammal leptük meg a Szegedet, ekkor kértek időt a vendégek. A mérkőzés végére kezdett fáradni a csapat, ami betudható a rövid kispadunknak, illetve az óriási iramnak, amit diktáltunk. A főpróba azonban jól sikerült, a mérkőzést 84-64-re nyertük meg.