Robogott az orosz expressz

2013.11.19, 19:48 Kosárlabda

89:56-ra kikapott az EuroChallenge Kupa B csoportjában az Atomerőmű SE az orosz Krasnye Krylia ellen. A sorozat tavalyi győztese ilyen arányban is megérdemelten nyerte a mérkőzést.

Hullámzóan kezdődött az Atomerőmű SE- Krasnye Krylia EuroChallenge Kupa mérkőzés a Gesztenyés úti sportcsarnokban. Az orosz gárda kezdett jobban, de az ASE is beleerősített, majd ismét a vendégek percei következtek. A negyed végén aztán már csak Krylia pontokat láthatott a paksi publikum, így 16:25 állt a táblán 10 játékperc után. A folytatásban viszont csak egy csapat volt a pályán, és ez sajnos nem az Atom volt. A Dzunics legények ellen szemre is tetszetős, könnyű kosarakat szerzett az orosz rivális, elsősorban a négy amerikai legények és Ponkrashovnak köszönhetően. A piros kékek szinte megbénultak, és semmi sem akart összejönni. A nagyszünetben már tetemes volt a vendéglátók hátránya. 22:55-ről kezdődött az újabb játékrész.

A térfélcsere után már nem nőtt markánsan a különbség a felek között, 18:14-re nyerte ezt az etapot Sergey Bazarevich egylete. Dzunics edző továbbra is folyamatosan cserélte játékosait, míg a túloldali tréner is egyre többet pihentette az amerikaiakat. A negyedik negyedben aztán már akadozott az orosz gépezet, mivel a légiósok a padon ültek. Megérezte ezt az ASE és többször jól védekezett, emellett már látványos kosarakat is szereztek. A záró felvonást 20:16-ra az Atom nyerte, de a különbség így is 33 egység lett a csapatok között. Az EuroChallenge Kupa sorozat tavalyi győztese ilyen arányban is megérdemelten győzött. A végeredmény: Atomerőmű SE- Krasnye Krylia 56:89.

Atomerőmű SE – Krasnye Krylia
56–89
(16–25, 6–30, 14–18, 20–16)
EuroChallenge
ASE Sportcsarnok

ASE: Kovács Á. 3, McGruder 12/6, Körtélyesi 2, Szabó Zs. 12/6 , Jones 3. Csere: Eilinsfeld 6, Medve 6, Baki -, Vaugh 8, Tóth Á. 8.

Krylia: J. Wright 17/3, Miles 8, Nichols 10, Pushkov 2, Martynov 3/3. Csere: Zuev -, Pokrashov 16/6, Chebanenko 2, Vasiliev -, B. Wright 17/3, Zabelin 14/6.