Remek játék a második félidőben

2011.03.20, 09:52 Kosárlabda

Második félidei remek játékának köszönhetően magabiztos 92:77 arányú győzelmet aratott az Atomerőmű SE férfi kosárlabda csapata Sopronban. Horváth Imre együttese így alaposan visszavágott a pár nappal ezelőtti kupavereségét. A piros kékek felléptek a dobogó harmadik fokára.Egy héten belül kétszer csapott össze egymással a Soproni KC és az Atomerőmű SE férfi kosárlabda csapata. Előbb március 14.-én hétfőn a szolnoki Magyar Kupa négyes döntőben a Meszlényi alakulat bizonyult jobbnak 99:83-ra, majd március 19.-én szombaton a Hűség városában bajnoki találkozón már az ASE diadalmaskodott. Az összecsapás előtt érezhető volt, hogy történelme legnagyobb sikere, a kupabronz után a soproni játékosok, de főként a szurkolók még a diadal mámorát érzik. Horváth Imre legénysége pedig elszántan érkezett, akiket az alapszakasz minél jobb zárása motivált. A mérkőzés elején Townes és Szabó pontjaira csak elvétve jött válasz a piros kékektől, így hamar 9 pontos előnyre tett szert a hazai gárda. Később Sales és Vojvoda révén már az Atom is látványos kosarakat szerzett, de így is 28:19-re nyerte a nyitó periódust az SKC. A második 10 percben a vendéglátónál a padról beszállók is eredményesek voltak, az ASE csapatát Hodges segítette, de állandósult a 8-10 pontos kék fehér vezetés. A nagyszünetben 37:30-at mutatott az eredményjelző tábla. A térfélcserét követően aztán magára talált a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes. Hodges, majd Vojvoda tripláival faragta hátrányát az Atomváros egylete, később előbbi újabb hármasával már a vezetést is átvette. Ritmustalanul játszott ekkor a Sopron, bár tegyük hozzá gyorsan, az ASE szervezetten védekezett és pontosan támadta az ellenfél gyűrűjét. A harmadik felvonás után pár ponttal a piros kékek tartottak előrébb. A záró negyedben a Sales, Hodges, Vojvoda, Kovács vezényelte vendégek kézben tartották a meccset, az SKC Molnár és Kelley pontjaival sem tudott közelebb férkőzni. 4 perccel a vége előtt már 10 ponttal tartott előrébb a tavalyi ezüstérmes. A végjátékban Sales büntetői végképp eldöntötték a találkozót, Meszlényi Róbert tanítványai beletörődtek a vereségbe. Kis-Rába menti Takarék Soproni KC- Atomerőmű SE 77:92.

Cserék: Pavlik 2, Körtélyesi 5, Morgen -,

Meszlényi Róbert: A Magyar Kupa sokkal többet vett ki belőlünk, mint a Paksból. A második félidőre elfáradtak játékosaink, rendre lekéstünk, rossz döntéseket hoztunk, szétesett a játékunk, így megérdemelten nyert a Paks.

Horváth Imre: Javítanunk kell azon, ahogy mostanában a meccseinket kezdjük, de a második félidőben mutatott remek játékunkkal megérdemelten nyertünk.