Pénteken mindent megpróbálunk

2011.04.27, 08:19 Kosárlabda

86:66-ra ismét kikapott a férfi NB I-es kosárlabda elődöntőben az Atomerőmű SE hazai pályán az Albacomp gárdájától. A három győzelemig tartó párharc állása 2:0 a székesfehérvári együttes javára.
Crocker kiesésével szaporodtak gondjai Dzunics Branislavnak az Albacomp trénerének az Atomerőmű SE elleni elődöntő második összecsapása előtt. Horváth Imre az Atomerőmű SE vezetőedzője viszont bizakodhatott, hogy csapata jobba játszik majd, mint a szombati találkozón és egyenlíteni tud a párharcban. Crocker hiányában Jones vette át a karmesteri pálcát a vendégeknél a találkozó elején, és ipari mennyiségben kezdte termelni a pontokat, egymaga 14 egységig jutott az első 10 percben. A házigazda szekerét Sales, Hodges és Vojvoda tolta ekkor, de ennek ellenére 27:20-ra a látogató nyerte a nyitó szakaszt. A második etapban állandósult a 10 pont körüli Albacomp vezetés, Hanga valamint Johnson volt a két legponterősebb játékos ebben a periódusban. A nagyszünetben 45-40-re vezetett a kék fehér alakulat. A térfélcserét követően még agresszívabban védekezett a Dzunics sereg, szinte bedeszkázták gyűrűjüket. Sok kihagyott dobás jellemezte a piros kékek játékát és a lepattanózásban is jobb volt az Albacomp. 21:8-ra nyerte a harmadik felvonást a vizitáló egylet, mellyel gyakorlatilag eldöntötte a találkozó végkimenetelét. Az utolsó negyedben ismét pályára léphettek a cserejátékosok, akik mindkét oldalon szép támadásokat vezettek, de a 15-20 pont körüli különbség már nem változott. Összességében a játék minden elemében jobb székesfehérvári csapat megérdemelten nyerte meg a találkozót. Atomerőmű SE- Albacomp 66:86.
A következő mérkőzést április 29.-én pénteken 19 óra 15 perckor rendezik Székesfehérváron, melyet a Sportklub Televízió élőben közvetít. Az összecsapást a Paksi Kistérségi Televízióban felvételről szombaton és vasárnap 19 órától láthatják.

Atomerőmű SE – Albacomp
66:86
(20:27, 20:18, 8:21, 18:20)
ASE Sportcsarnok, 800 néző
Játékvezetők:Cziffra Cs. Györffy P. A. Király L. (Zsiros)

ASE: Mészáros -, Hodges 7, Vojvoda 9/9, JOHNSON 14, SALES 11,
Cserék: Körtélyesi 2, Tóth P. 5/3, Kovács Á. 2, Pavlik -, Farkas A. 6, Morgen 7/3, Faragó 3/3,

Albacomp: SIMON B. 16/12, HANGA 16/3, Madár -, KELLER 7/3, JONES 26,
Cserék: Antal -, Hollis 10/6, Hendlein 7/3, Bódi 4, Kertész -,

A párharc állása: Albacomp – ASE 2-0.

Horváth Imre: Ilyen dobószázalékkal nehéz mérkőzést nyerni, és a lepattanó harcot is elvesztettük. Ez még párosult az Albacomp kiváló játékával. Pénteken mindent megpróbálunk.

Dzunics Braniszlav: Kettő nulla, semmi más.