Elszalasztott győzelem

2010.10.16, 19:35 Kosárlabda
Az utolsó negyedben csúszott ki a győzelem a kezünkből

Az ASE a Szeged ellen győzelemmel, a Pécs Szolnokon vereséggel kezdte az idei szezont, ezért a hazaiak nagyon fogadkoztak, hogy a piros kékeket mindenképp két vállra fektetik. A héten légióst szerződtettek a baranyaiak, a center Egemonye pályára is lépett szombaton a Lauber Dezső sportcsarnokban. A találkozón a PVSK kezdett jobban, 11:3-ra meglépett a Mavrenski gárda. A folytatásban rendezte sorait az ASE, 14-nél utolérte ellenfelét, majd a vezetést is átvette. Az első negyedben Pavlik és Sales volt ponterős nálunk, míg a túloldalon Eilingsfeld vitézkedett leginkább. 31:25-re nyerte a nyitó szakaszt az Atom. A második negyedben 10 pontra hizlalta előnyét a Horváth alakulat, de Pécs nem adta fel és mindig látótávolságon belül maradt. A hazaiaknál El-Amin vette át a karmesteri pálcát, míg a látogatóknál Hodges mellett Morgen és Kovács érdemel dicséretet. A nagyszünetben 3 ponttal tartott előrébb az Atomerőmű SE. A fordulás után tovább hullámzott a játék. Fej-fej mellett haladtak a felek. A harmadik negyedben Gavlinic is feljavult odaát, míg az ASE szekerét Pavlik tolta. A küzdelmes etap végén tartotta triplányi előnyét a Paks. A záró felvonásban egyre többet hibáztak a felek, mely a fáradtság számlájára írható, de minden egyes labdáért megharcoltak a felek. Az utolsó percben átvette a vezetést a Pécs. Ugyan a meccset még így is többször megnyerhette volna az ASE, dobásaik pontatlanok voltak, így végül négy ponttal alulmaradt a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes. PVSK Pannonpower- Atomerőmű SE 91:87.

Pécsi VSK-Pannonpower - Atomerőmű SE

91:87

(25:31, 25:22, 25:25, 16:9)

PVSK: Glavinic,17/9 El-Amin 26/9, Deák -, Eilingsfeld 19/6, Egemonye 15, Cserék: Gémes 7, Kovács P. 2,Kiss 2, Tóth N. 3, Hosszú -,

ASE: Mészáros 8/3, Pavlik 24/15, Hodges 15/9, Johnson 13/3, Sales 15, Cserék: Körtélyesi 4, Kovács Á. 4, Morgen 4, Tóth P. -,

Ivica Mavrenski: Negyven percen keresztül, hatalmas szívvel küzdöttünk. Győzelem a jutalom érte. Ezt a sikert azonban nem érhettük volna el, lelkes közönségünk nélkül.

Horváth Imre: Három negyeden keresztül jól játszottunk, de nem tudtunk nyerni. Reménykedünk jobb a folytatásban.