NB1. Rájátszás, negyeddöntő – 3. forduló

Szolnok: Perry 17/9, Browning 17/3, Kovács 3, Ford 15/9, Tóth Á. 3.
Csere: Andric 3, Polyák 5/3, Milosevics 15/9, Tóth Z. 2, Csák 2, Taiwo -, Frikker -.
Vezetőedző: Dragan Aleksic

ASE: Hinds 21/3, Medve 5/3, Barnies 4, Eilingsfeld 12/6, Guinn 8/6.
Csere: Ogunyemi 5, Gulyás 1, Garamvölgyi -, Pajor -, Szalai -.
Vezetőedző: Schmidt Béla

Ruják és Tarrant nélkül kellett kiállnunk erre a találkozóra, míg a Szolnok Vojvodát nélkülözte. Az első negyed elején nem a védekezésen volt a hangsúly, egyik oldalon sem, kosárra kosár érkezett. A 6. percben, Perry triplájával 4 pontra növelték előnyüket a hazaiak (10-6). Nálunk gyors egymásutánban Eilingsfeld és Guinn is betalált távolról, amire Milosevics szintén triplával válaszolt. Majd Medve duplájával zárult a negyed, így 18-14-es eredménnyel zártuk a játékrészt.

A második negyed elején Medve rögtön beszórt egy trojkát, amivel egy pontra zárkóztunk fel az Olajhoz. A 4. perctől nem tudtuk megállítani a hazaiak támadásait. Ford egymásután dobott második hármasára érkezett is Schmidt Béla időkérése az 5. percben (37-25). A negyed további részében sem tudtuk megfogni a szolnokiakat, akik a játékrész vége előtt 1 perccel már 16 ponttal vezettek (46-30). Majd a félidő lefújása előtti egy percben csináltunk egy 6 pontos sorozatot. A félidőt 11 pontos hátránnyal fejeztük be (47-36).

A második félidő első 10 percében teljesen szétesett a játékunk, aminek köszönhetően összesen 4 pontot tudtunk szerezni. 4,5 perc után végül Eilingsfeld törte meg a csendet, távolról volt eredményes (53-38). Rajta kívül még Hinds dobott egy duplát. A hazaiak is sok helyzetet kihagytak, összesen 14 pontig jutottak a harmadik negyedbe, de így is 10 ponttal tudták növelni az előnyüket (61-40).

Az utolsó negyedben már nem tudtak újat mutatni a csapatok, mindkét oldalon a fiataloké lett a főszerep. Mi Hinds és Ogunyemi pontjaival tudtunk faragni az ekkora már 30 pontra duzzadt különbségből. A mérkőzés végeredménye 82-56 lett. A Szolnok ezzel a győzelemmel 3-0-ra nyerte a párharcot, mi pedig a 8. helyen zártuk a 2017/18-as szezont.

Fotó: Molnár Gyula