Nyolc között az alapszakaszban a kadett csapatunk

2011.03.02, 07:24 Kosárlabda
  Novák Patrik

Február 26-27 között Sopronban játszott a legjobb nyolc közé jutásért kadet csapatunk. Három mérkőzésből sikerült mindhármat megnyernünk így veretlenül jutottunk tovább a következő fordulóba ahol már a legjobb négy közé jutás a tét.

Atomerőmű SE – PVSE PVSK/A
                                                                            99:50
                                                            (20:8,21:19,29:9,29:14)

ASE: Tóth M.Cs.10, Novák 8, Veszprémi 7, Szabó 6, Gulyás 4
Cs.: Antóni 17/3, Illés 13, Papp 12, Balogh 12, Szántó 8, Sterczer 2, Bereczki

Nagy Gábor: Döcögve kezdtünk, aztán a második játékrészben sikerült belelendülnünk.

Novák Patrik: „Az első meccsen Pécs ellen játszottunk. Őket kb. 50 ponttal vertük el. A második félidő közepénél saját figyelmetlenségünk miatt kaptunk 4-5 indítást, amit a Pécs játékosai be is dobtak,így egy kis időre felzárkóztak. Gábor bá egyből kért egy időt, hogy szedjük össze magunkat és ez sikerült is. Ezután a mérkőzés hátralevő részében egyre nagyobb lett a különbség és végül nyertünk.”

Atomerőmű SE – Soproni Tigrisek
                                                                            110:47
                                                            ( 33:10,26:7,30:18,21:12 )

ASE: Antóni 13/3, Papp 13, Novák 10, Szabó 7, Tóth M.Cs.-,
 Cs.: Illés 17/3, Szántó 15, Balogh 10, Gulyás 8, Sterczer 7/3, Veszprémi 6, Bereczki 2,

Nagy Gábor: Az első félidő remek játéka után a második félidőre visszaesett a koncentrációnk.

Novák Patrik: „A második mérkőzést a házigazda Sopron ellen játszottuk. Ezt nem az első helyszínen játszottuk, mert ott leszakadt a gyűrű. A meccs elejétől a végéig mi vezettünk nagy fölénnyel. Összeszedett játékunkkal 70 pontos győzelmet arattunk.”

Atomerőmű SE – KASI Delfinek
                                                                              87:58
                                                            (21:14, 18:18,30:17,18:9 )

ASE: Papp 24, Antóni 15, Szabó 6, Szántó 4, Novák -,
Cs.: Illés 12/3, Veszprémi 8, Balogh 7, Sterczer 6, Gulyás 4, Bereczki 2, Tóth M.Cs.2,

Nagy Gábor: Nem játszottunk, jól de nagyot küzdöttünk sok hibával játszva.  A zóna elleni játékainkat jól tudtuk gyakorolni. Számunkra most kezdődik  majd igazán a bajnokság.

Novák Patrik:”Vasárnap a Kaposvár ellen játszottunk, és ők voltak az erős ellenfél a hétvégén. Rájuk az elmúlt időszakban sokat készültünk. A mérkőzés első félidejében szoros volt az állás,de vezettünk mindig néhány ponttal. A harmadik negyed elején sajnos megsérült az egyik legjobb játékosuknak a bokája, így jobban el tudtunk húzni. A meccs végén kb.30 pont különbséggel tudtunk nyerni. Szerintem a hétvége nagyon jól sikerült és jó meccseket tudtunk játszani”