Nyert az ASE, de ...

2008.12.01, 20:18 Kosárlabda
Nyert az ASE, de az idei kiírásban biztosan nem Paksra kerül a Kupa-serleg.Atomerőmű SE - Univer-Kecskemét 91-81(21-16, 18-22, 17-14, 35-29) 2007/2008-ban is összetalálkozott a két csapat a Magyar Kupa sorozatban akkor kettős győzelemmel 155-132-es összesítéssel az Atomerőmű SE csapata jutott tovább. Az akkori 23 pontos differencia most is elég lett volna. Szokásos ötössel kezdett mindkét szakvezető. A hazaiak kapták el jobban a rajtot Johnson és Gulyás is eredményesek voltak, a védekezésre sem lehetett panasz. A tizenötödik percben 34-20-nál felcsillant a továbbjutás reménye Gosáék előtt. Hamar el hessegették Dalék a kósza gondolatokat, hiszen öt perc alatt kivágtak egy 18-5-ös! rohanást, így egy pont volt az előny a félidőben. A második 20 percben még egyszer nekidurálták magukat Gulyásék a már-már lehetetlen küldetésnek. Négy perccel a vége előtt ismét 17 pontos különbség volt a két csapat között. Az odavágón összeszedett hátrányból azonban már nem tudtak faragni a Gulyás pontjaira alapozó "fehér mezesek", mert Zsoldos András "fiai" rendre újítani tudtak. Haynes, Klaiber, Dale és Szabó is rendre gyilkos hármasokat küldött a helyére a jól küzdő, de a holtponton átlendülni nem tudó paksiak gyűrűjébe. A döntő helyzetekben nem volt igazi vezére az atomosoknak, és bár a győzelem egy percig sem volt kétséges a továbbjutás nem sikerült Sabáli Balázséknak. 166-154-es összesítéssel a Kecskemét jutott a legjobb 16 csapat közé a Magyar Kupában.Sabáli Balázs szerint az első meccsen ment el a továbblépés lehetősége.Sabáli Balázs az ASE trénere{mp3}081201_sabali-mk_visszavago_1{/mp3}Zsoldos András arról beszélt, hogy talán még maguknak is meglepetést okoztak a továbbjutással, de ez nem ér semmit, ha nem tudják átmenteni a tanultakat a bajnoki sorozatra. Zsoldos András, a Kecskemét edzője{mp3}081201_zsoldos-mk_visszavago{/mp3}A kecskeméti tréner kitért már a hétközi bajnoki fordulóra nyilatkozatában. Az ASE-ra is mérkőzés vár. A szombathelyi Falco KC érkezik szerdán 18 órakor a Gesztenyés útra. Az alacsony magasságbeli összetétel nem ízlett a paksiaknak, ez kiderült a két kupameccsen. A Szombathelynél azonban vannak "igazi" centerek, ami megkönnyítheti a dolgot, bár azt sem szabad elfeledni, hogy a tavalyi bajnok látogat Paksra. Könnyebb-e magas szerkezetű együttes ellen játszani a jelenlegi ASE-nak? - tette fel a kérdést a Félidő Sabáli Balázsnak.Sabáli Balázs az ASE trénere{mp3}081201_sabali-mk_visszavago_2{/mp3}Forrás: Fortuna Rádió