Nick Williams parádés játéka

2012.03.03, 20:09 Kosárlabda

104:83-ra győzött az Atomerőmű SE Nyíregyházán a férfi NB I-es kosárlabda bajnokság 21. játéknapján. A négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes sikerével feljött a táblázat ötödik helyére.

Betegség miatt Kovács Ákos és az új igazolás Frost sem tudott pályára lépni az Atomerőmű SE színeiben szombaton este Nyíregyházán. A hazaiak négy légiósa közül Miskovics, Fields és a legfrissebb szerzemény Warrick kapott lehetőséget. A meccs kezdeti szakaszában a vendégek akarata érvényesült, Tóth Ádámnak köszönhetően pár ponttal az ASE vezetett. A periódus derekán azonban az NYKK átvette a vezetést, de arról, hogy ez ne bizonyuljon tartósnak Körtélyesi gondoskodott az Atomosok oldaláról.
A második negyed előtt öt egységgel tartott előrébb a látogató. A folytatásban egyik fél sem koncentrált túlságosan a védekezésre, így kosár gazdag 10 perc következett. Warrick és Mohácsi próbálta partiban tartani övéit, de a mezőnyből remekül tüzelő Atom nem engedte ki kezéből a kezdeményezést. Nick és Zo Williams, valamint Kámán termelte ekkor a paksi kosarak többségét. A nagyszünetben 45:49-et mutatott a tábla.
A fordulás után szinte bedeszkázta gyűrűjét a Gutierrez legénység. 19-4-gyel kezdett ugyanis az ASE, mely hidegzuhanyként érte az NYKK-ért szorítókat. Hiába próbálta időkéréssel megfékezni a száguldó Atomosokat a Ferenczi - Horváth hazai edzőpáros, a harmadik felvonást 17 ponttal nyerte a vendéggárda.
A záró negyedben ugyan még egyszer megpróbálkozott tetemes hátrányát leküzdeni a vendéglátó, Nagy hárompontosaira Morgen felelt, így megmaradt a ledolgozhatatlan különbség a felek közt. A végjátékban mint azt már paksi részről megszokhattuk a fiatalok is parkettre léphettek. Marso-Vagép Nyíregyháza - Atomerőmű SE 83:104.

Cserék: KÖRTÉLYESI 14/6, MORGEN 14/6, Kerpel-Fronius -, Czinger 2, Bus 1,

Ferenczi Tamás: Az első félidőben még tudtuk tartani a lépést a paksiakkal, azonban a második félidőben magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak, és kiváló kinti dobószázalékuknak köszönhetően el is döntötték a mérkőzést.

Enrique Gutierrez Garcia: Az első félidőhöz képest a második játékrészben sokkal jobban védekeztünk, és lepattanóztunk, ami végül hozzá segített minket a győzelemhez.