DEAC: Govens 2, Mócsán 27/18, Neuwirth 5/3, Drenovac 21/3, Tóth Á. 6
Csere: Scott 4, Polyák 5/3, J. Taylor 11, Kovács II. Ák. -

Paks: Edwin 16/3, Pajor 5/3, Buckingham 14/3, Eilingsfeld 13/3, Atkinson 27
Csere: Kékesi -, Karosi -.

Atkinson Jr. nyitotta meg a találkozót egy gyönyörű lefordulás utáni ziccerrel, erre Tóth Ádám válaszolt a túloldalon, majd ismét Atkinson Jr. kosarának örülhettünk. Hosszú kosárcsendünk következett, amit Deon Edwin két büntetője tört meg a negyed feléhez közeledve, majd ismét Atkinson Jr. szerzett értékes pontokat. (8-8) A kontratámadást elhibázta a DEAC, Eilingsfeld ezt „megbüntette” a mi támadásunknál. Hibát-hibára halmoztunk a folytatásban, a DEAC viszont eredményesen kosárlabdázott, két perccel az első etap vége előtt 19-12-es állásnál kért időt először Csirke Ferenc. Nem javult a játékunk a folytatásban sem, ráadásul Mócsán utolsó másodperces triplájával 8 pontra növelte az előnyét a DEAC. (26-18)

Tovább domináltak a hazaiak a második negyed elején, az előnyük 12 pontra nőtt, amikor ritmust tudtunk váltani és visszazárkóztunk 3 pontra. Rengeteg helyzete kimaradt a DEAC-nak ebben az etapban, ennek ellenére nagyjából tartani tudták az előnyüket. Polyák hárompontosára Pajor válaszolt a túloldalon, Taylor és Scott pontjaival beállt a félidő végeredménye. (45-37)

Beragadt a DEAC a második félidő elején, Paul Atkinson Jr. 2+1-es akciójával nyitottuk a harmadik etapot, majd Pajor labdaszerzését követően ismét a fiatal amerikai duplázott. A következő két offenzívát is elhibázta a Debrecen, ebből Eilingsfeld által értékes pontokat szerzetünk és átvettük a vezetést, időt kértek a hazaiak. (45-46) Mócsán háromból egy büntetőt értékesített csak, ezt követően Edwin és Atkinson Jr. ziccereivel növeltük tovább az előnyünket. Jobb játékot mutattunk a nagyszünet után, Drenovac viszont megállíthatatlan volt, a hátán „cipelte” az egész csapatot, három perccel a negyed vége előtt ismét a DEAC-nál volt az előny, időt kértünk. (55-53) Kiegyenlített párharc folyt a pályán a negyed hátralevő részében, végül 61-59-es eredménnyel fordulhattunk az utolsó etapra.

Drenovac triplája és kétpontosa törte meg a hosszú kosárcsendet a záró felvonás elején, Buckingham egy értékesített büntetőjét követően Mócsán triplázott, majd Atkinson szerzett két pontot. Óriási küzdelem folyt a pályán, Taylor zsákolás azonban demoralizáló volt, időt is kért Csirke Ferenc 5:52-vel a vége előtt. (71-62) A technikai megbeszélés után ismét Atkinson Jr. neve mellé jegyezhettünk két pontot, Mócsán jóvoltából a válasz hamar érkezett a túloldalon. A negyed második fele abszolút a Debrecené volt, jól szervezett támadásaikkal és pontos dobásaikkal "megnyugtató" előnnyel forudlhattak az utolsó percre, végül meg is nyerték a találkozót. (81-75)