Falco: Hooker 9/3, Curry 13/6, Benke 14/9, Filipovity 5, Reddic 4.
Csere: Perl 12, Váradi 9/3, Washington 15/15, Lake 11, Bíró -, Krivacsevics -.

ASE: Evans 14, Faust 12/3, Coleman 17/12, Lóránt 8, Putney 8/3.
Csere: Kovács 9/9, Kis 2, Jackson 6, Velkey -.

Shannon Evans kosarával kezdődött a találkozó, amit egy betörést követően dobott be, majd több sikertelen szombathelyi támadás után egy labdaszerzést követően Nick Faust zsákolt. Hamar felpörögtek az események, tripla a túloldalon, Coleman kosár a másik palánknál, majd egy támadólepattanó után ismét Falco kosár. Nagy lendülettel játszottunk, folyamatosan kerestük a magasembereinket, Putney és Lóri is jól vált le a védőjéről, és be is dobták a kétpontosokat. A kinti dobásaink a negyed elején nem sikerültek, 0-3-mal álltunk öt perc elteltével, végül Putney talált be először a vonalon túlról. (13-15) Kiegyenlített küzdelem folyta pályán, sok hibával játszott a Falco, vegül az utolsó percben Coleman hármasával és egy szombathelyi kosárral 24-20-as eredménnyel zártuk az első negyedet.

A folytatásban a védekezésünk nagyon laza volt, két könnyű kosárral kezdett a hazai gárda, Dzunic mester egyből időt is kért. Ez nem segített rajtunk, Coleman egy rossz passzt követően eladta a labdát, amiből ismét egy triplát kaptunk. Láthatóan feljavult a hazaiak játéka, pontosabban dobtak, több passzal dolgoztak, azonban Shannon, Faust és Coleman kosaraival sikerült ledolgoznunk a tizenkét pontos hátrányunkból, visszajöttünk három pontra a negyed felénél. Pillanatok alatt visszahozták a sárga-feketék a 12 pontos előnyt, teljesen szétestünk a negyed második felére. A várva várt energiát végül Shannon hozta vissza egy bődületesen nagy zsákolással, ami után Lóránt Peti talált be. Végül a félidőre 51-38-as állással mehettünk.

Döcögősen indult a második félidő mindkét oldalon, a harmadik negyed első percei Orlando Colemané voltak. Hosszú percekig semmi nem jött össze nekünk, sorra maradtak ki a dobások, voltak eladott labdáink is, a hazaiak pedig elkapták a fonalat. A negyed végére ismét sikerült a tizenkilenc pontos hátrányból ledolgoznunk, így 67-54 lett a harmadik etap vége.

Két gyors sárga-fekete kosárral indult az utolsó felvonás, majd végig dominálták a hazaiak az utolsó tíz percet. A mérkőzéshez már érdemben nem tudtunk hozzászólni. A vége 92-76 lett.

fotó: ugytudjuk.hu/Vágvölgyi Bálint